Ako dať iPhone dieťaťu - 1.časť (1/2)

Ako dať iPhone dieťaťu - 1.časť (1/2)

S multimediálnymi vlastnosťami, hrami, ale aj možnosťou telefonovať a dávať pozor na dieťa sa iPhone stal jedným z najčaštejších darčekov pre dieťa v dnešnej dobe. Samozrejme, rodičia stále chcú svoje deti chrániť, nenechať ich len tak prezerať internet, prípadne používať na App Store kreditné karty. Práve rodičov v takejto situácii máme niekoľko krokov, ako pripraviť iPhone, iPad alebo iPod touch predtým, než ho dáte dieťaťu.

Zdroj: appleiphoneschool.com

1. Vytvorte Apple ID

Všetky zariadenia vyžadujú Apple ID. Okrem sťahovania aplikácií, hudby a iného obsahu iTunes a App Store, Apple ID je tiež potrebné pre služby ako iMessage alebo Find My iPhone. Dieťa môže použiť vaše ID, ale praktickejšie je vytvoriť mu vlastné. Môžete kontrolovať všetok obsah, ktorý stiahol, cez svoje ID a zároveň mu nechať pocit samostatnosti. Ak má dieťa vlastný počítať, môžete ho tam nechať prihlásené. No však ak celá rodina používa jeden počítač, je menej praktické odhlasovať sa a stále prihlasovať.

2. Nastavte zariadenie a vytvorte kód pre bezpečnosť zariadenia

Základnému nastaveniu jazyka, wifi a ďalších nastavení, ktorými vás prevedie zariadenie sa nemusím venovať. Dôležité sú nastavenie pre ochranu a bezpečnosť zariadenia. Hlavné bezpečnostné nastavenie je heslo. Bezpečnostný kód, ktorý bude musieť dieťa zadať vždy, keď bude chcieť otvoriť zariadenie. Určite nechcete, aby cudzinec, ktorý našiel stratený mobil mal prístup k hocijakým informáciám o vašej rodine.

Použite heslo, ktoré si ľahko zapamätáte vy aj vaše dieťa. No však dbajte na bezpečnosť – nemôže to byť heslo, ktoré by útočník mohol ľahko uhádnuť. Ako dodatočnú bezpečnosť môžete použiť taktiež Touch ID, kde môžete uložiť viacero prstov – seba aj dieťaťa.

Zdroj: http://totalhealthchiro.info

3. Nastavte Find My iPhone

Ak vaše dieťa zariadenie stratí, nemusíte hneď kupovať nové. Find My iPhone (samozrejme dostupná aj pre iPod a iPad) je služba, ktorá využíva GPS, aby vám pomohla nájsť stratené zariadenie. Môžete ju taktiež využiť na zamknutie zariadenia na diaľku alebo pre uchránenie dát pred zlodejom.

4. Nastavte rodinné zdieľanie

Rodinné zdieľanie je skvelá funkcia, ktorá vám dáva možnosť využívať obsah niekoho iného iTunes a App Store bez toho, aby ste museli platiť druhý krát. Napríklad ak si kúpite knihu a vaše dieťa si ju chce tiež prečítať. S povoleným rodinným zdieľaním stačí prejsť na iBooks a stiahnuť ju zdarma. Je to skvelý spôsob ako ušetriť peniaze a zároveň mať kontrolu nad obsahom, ktorý sťahujú členovia rodiny.

Zdroj titulnej foto: amazonaws.com
Zdroj: thinkapple.sk