Ako často kontrolujeme svoje smartfóny?

· 2 min read
Ako často kontrolujeme svoje smartfóny?

Smartfóny sa stali súčasťou nášho života. Ráno sa ešte ani nezobudíme a už kontrolujeme, či nám niekto nenapísal. Počas dňa to nie je inak a večer s nimi dokonca aj zaspávame. Zamýšľal si sa ale niekedy nad tým, koľkokrát za deň vytiahneš ten svoj?

Spoločnosť Deloitte sa rozhodla, že to zistí. Výskum sa konal v Amerike, ale dovolím si tvrdiť, že veľká odchýlka tu nenastane.

Všetci Američania kontrolujú svoj smartfón 8-miliardkrát denne. Priemerne každý z nich vyberie svoj telefón 46-krát za deň. To je nárast o 13 pozretí z minulého roka, keď išlo o 33 "čeknutí" za deň.

46-krát za deň, to je spriemerovaný údaj, pri rôznych vekových kategóriach sa toto číslo mení. Ľudia vo veku 18-24 rokov kontrolujú telefón až 74-krát za deň. Tí medzi 25 až 34 r. 50-krát za deň, no a nakoniec jedinci starí 35 a 44 rokov kontrolujú svoj mobil 35-krát v priebehu dňa. Najčastejšie teda ide o mladých.

Prečo toto číslo stále rastie?

Padla tu teória, že ľudia vyberajú telefóny stále častejšie kvôli platbám. Veľké spoločnosti ako Google, Apple či Samsung totiž v roku 2014 začali vo veľkom prezentovať svoje platobné metódy iba za pomoci smartfónu.

Dúfajme teda, že tento trend neustáleho kontrolovania inteligentných telefónov sa už nebude pohýnať rapídne hore. Predsa len, 74-krát počas dňa siahnuť po telefóne už nie je "sranda". Alebo skončíme takto?

Zdroj: time.com