Ako by vyzeral iPhone v roku 1984?

· 1 min read
Ako by vyzeral iPhone v roku 1984?

Ubehlo už viac ako 8 rokov odkedy bol predstavený prvý iPhone bývalým riaditeľom Apple Stevom Jobsom. Odvtedy si tento telefón obľúbilo obrovské množstvo ľudí, o čom svedčí aj fakt, že iPhone je momentálne najobľúbenejší smartfón na svete. Nikto nemôže pochybovať, že práve tento produkt priniesol americkej spoločnosti taký veľký úspech. Veď doteraz bolo celosvetovo predaných okolo pol miliardy kusov. Zamysleli ste niekedy nad tým, ako by vyzeral iPhone, keby bol vyrobený o vyše dvadsať rokov skôr v roku 1984?

Ak aj nie, umelec Pierre Carveau to urobil za vás. Na svojej webovej stránke zverejnil prerobenú vlajkovú loď firmy Apple do konceptu „Macintosh mobilu“. Ten si berie inšpiráciu z legendárneho počítača Macintosh 512k, ktorý vyšiel v roku 1984.

Macintosh Phone 512Kb, ako ho Pierre Carveau nazval, pripomína klasický iPod. Na tele má hybridné otáčacie koleso slúžiace na vytáčanie telefónnych čísiel a prechádzanie v menu na malom displeji. Prepínanie medzi módom vytáčania a prechádzania v menu je jednoduché, znázornené na tomto obrázku.

Prepínanie medzi módmi

Na zadnej časti nájdeme štrbiny imitujúce ventilátory na originálnom Macintoshi 512Kb. Taktiež tu je logo firmy z roku, kedy bol tento Macintosh predstavený. V spodnej časti nájdeme aj 9-pinový nabíjací port.

V prípade, že vás tento koncept zaujal, môžete navštíviť portfólio tohto talentovaného umelca, na ktorom nájdete aj rôzne iné fiktívne produkty od značky Apple.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read