Ako bude vyzerať ďaľší iPhone?

Ako bude vyzerať ďaľší iPhone?

Tak ako každoročne pred predstavením nového iPhonu vzniká množstvo konceptov, ako by mohol vyzerať a mnoho informácií a častí iPhonou unikne z čínskych fabrík, tak aj teraz je na svete už mnoho informácií ohľadne najpredávanejšieho smartfónu.

Nový displej

Zrejme najpredpokladanejšou zložkou nového iPhonu je ForceTouch Diplay. Je to špeciálny typ displeja, ktorý sa nachádza v už v AppleWatch. Na podobnom princípe pracuje aj nový Force Touch trackpad v Macbooku. Pointou tejto technológie je hmatová odozva do prstov, vďaka ktorej je lepšie a pohodlnejšie ovládanie. Viaceré mediá vravia dokonca o 3D displeji. Tento displej by mal zobrazovať plnohodnotné 3D zobrazenie a to bez použitia okuliarov. Toto je však veľmi odvážna predpoveď. Ak by sa vyplnila, zrejme by sme sa dočkali revolúcie v trojrozmernej technológii a displejoch.

Tri iPhony

Ďaľšou veľmi predpokladanou novinkou je predstavenie troch iPhonov. Teda dvoch vlajkových lodí a tretí lacnejší a menší iPhone, niečo ako iPhone 5c. Tretí, lacnejší iPhone, zrejme bude mať menšie rozmery, a to 4 palce.

The Ghost Logo

Dizajn ostáva

Ako môžme predpokladať z minulých rokov, tak aj tento rok môžme predpokladať, že v „eskovej” rade dizajn zostane zachovaný a zmení sa hlavne hardvér. Jedinou zmenou, ktorá sa predpokladá v dizajne, je použitie nového materiálu. Nový iPhone by mohol využívať rovnaký typ hliníka, aký je použitý v hodinkách Apple Watch. Apple na svojich stránkach uvádza, že pre svoje hodinky Apple Watch Sport vyvinul novú zliatinu hliníka, tzv. hliník 7000 Series. Podľa kalifornskej firmy má byť až o 60 % silnejšia ako bežné zliatiny a jej povrch má čistejší, súvislejší vzhľad.

Fotoaparát

Predpokladá sa tiež aj zlepšenie objektívu, ktorý by mohol dosahovať viac než 10 megapixelov, a nahrávanie 4k videa. Zrejme sa pomocou nového objektívu budú môcť nahrávať aj spomalené videá (120 snímok za sekundu) aj pri vyššej kvalite (FullHD 1080p)

Väčšia RAM

iOS nie je náročný systém na hardvér, no napriek tomu príde zrejme k zväčšeniu RAM. Aplikácie z AppStore vyžadujú stále viac, niektoré vám dokonca dokážu zhltnúť celú pamäť. Príkladom je Facebook pre iPhone, pri používaní ktorého smartfón len veľmi ťažko dokáže udržať ďalšie aplikácie v multitaskingu. Konkrétne by mali dostať dvojnásobok pamäte, a teda dva gigabajty.