Ako bude vyzerať budúcnosť Apple zariadení?

· 2 min read
Ako bude vyzerať budúcnosť Apple zariadení?

Americký patentový úrad dostáva ročne tisíce patentov od spoločnosti Apple. Samozrejme, mnohé nikdy neuzrú svetlo sveta ako produkt. Spoločnosť sa tak len poisťuje, aby jej niekto neukradol nápad. To sa netýka Číny, kde sa kopíruje naozaj všetko. Dospelo to dokonca až do takej absurdity, že v Pekingu súd vydal zákaz predaja iPhonov radu 6, lebo kopírujú miestny telefón. Viac sa o prípade dočítate TU.

Ale vráťme sa k patentom. Mnohé z nich sú, samozrejme, zapracované a používajú sa aj vo vašich zariadeniach. Čo z nich sa bude využívať a čo nie, nevedia s určitosťou ani vývojári v Apple. Poďme sa pozrieť na niektoré patenty, ktoré by sa mohli objaviť v budúcnosti. Vybrali sme najzaujímavejšie z nich:

Magneticky odnímateľné slúchadlá


![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/magnetically-detachable-earbuds-that-can-switch-between-wired-and-cordless.jpg)
###Systém, ktorý dá vedieť vašim priateľom, ak automatická oprava pri písaní správy mohla urobiť chybu
![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/a-system-to-let-your-friends-know-when-autocorrect-made-a-ducking-mistake.jpg)
###Telefón s displejom okolo celého tela
![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/a-phone-with-an-edge-to-edge-wrap-around-display.jpg)
###Dotyková klávesnica na notebookoch
![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/a-new-kind-of-laptop-keyboard-in-which-the-keys-dont-actually-move-but-rather-sense-that-you-press-down.jpg)
###Systém pre redukciu okolitého hluku pri používaní slúchadiel, ktorý využíva vedenie zvuku v kostiach lebky pri pohybe hlavou
![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/a-system-that-could-use-how-quickly-your-head-is-moving-to-help-earbud-sound-quality-it-uses-bone-conduction-to-help-cut-out-ambient-noise.jpg)
###Vyklápateľná šošovka fotoaparátu pre fotenie do väčšej diaľky
![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/a-folding-long-range-lens-for-mobile-devices-like-the-iphone.jpg)
###Systém, kde môžu byť koncovky káblov pripojené k zariadeniu jedna na druhej, vrátane nabíjačky
![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/a-system-of-plugs-and-chargers-that-can-stack-on-top-of-each-other.jpg)
###Magnetický náramok pre Apple Watch
![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/an-apple-watch-band-that-can-also-wrap-around-the-device-to-protect-it.jpg)
###Automatický systém pre ochranu displeja zariadenia pri páde
![Zdroj: businessinsider.com](/content/images/2016/06/a-motorized-screen-protector-which-inspector-gadget-style-will-deploy-when-the-user-accidentally-drops-their-phone-or-mobile-device.jpg)

Zdroj titulnej foto: [ytimg.com](https://i.ytimg.com/vi/EAGHCBwKnbk/maxresdefault.jpg)

Zdroj: businessinsider.com