Aké budú ceny novej Apple TV a iPadu Pro?

· 2 min read
Aké budú ceny novej Apple TV a iPadu Pro?

Začiatok predaja vylepšenej Apple TV s App Storom (a Siri - v niektorých krajinách mimo SR a ČR) spolu s iPadom Pro, ktorý disponuje neuveriteľným výkonnom a krásnym 12,9 palcovým Retina displejom sa nezadržateľne blíži a niektorí európski reselleri už spustili predobjednávky oboch produktov. Pri určovaní cien pre Európu sa zvykne používať pravidlo 1 dolár = 1 euro. Tentokrát sa ale zdá, že bol použitý ešte nevýhodnejší "kurz" z pohľadu kupujúceho.

Apple TV

Slovenskí predajcovia zatiaľ o cenách ako aj o dátumoch dodania prvých kusov mlčia, keďže sa k nám zrejme opäť nedostane dostatočné množstvo kusov a ani samotný Apple ešte neurčil žiadny presný dátum začiatku predaja. Severoeurópsky Eligiganten ale stanovil ceny novej Apple TV celkom presne. Za 32GB verziu si nórsky záujemca zaplatí 1749 Nórskych korún, čo je približne 190€ (v USA bude dostupná za 149 dolárov). Pri 64GB modeli je cena samozrejme vyššia, teda 2299 NOK, čo činí asi 250€ (v USA 199 dolárov). Tieto čísla teda jasne hovoria aj o 75 eurovom rozdieli voči prepočtu podľa aktuálneho kurzu eura voči doláru.

Norway

Ak by ste sa rozhodli vycestovať pre novú Apple TV alebo iPad Pro do Nemecka, zostane vám v peňaženke o trošku viac eur a nebude to vďaka nižšej cene letenky. Nemecký predajca Cyberport stanovil cenu za Apple TV štvrtej generácie s 32GB úložiskom na 179€ a 239€ za 64GB verziu. Cena iPadu Pro sa pohybuje od 899€ za model s 32GB pamäti bez Cellular (slot na sim kartu) až po 1229€ za 128GB Cellular verziu:
iPad Pro 32GB - 899€
iPad Pro 32GB Cellular - nezistené (medzi 950€ a 1050€)
iPad Pro 128GB - 1079€
iPad Pro 128 Cellular - 1229€

iPad Pro price

Pri najvyššom modeli sa stretáme s neuveriteľným rozdielom 280€ voči prepočtu podľa kurzu medzi dolárom a eurom. Samozrejme, vyššie ceny nie sú spôsobené žiadnou chamtivosťou európskych predajcov, ale rôznymi pravidlami a poplatkami.

Práve ceny nemeckého resellera by mali byť približne rovnaké ako tie, ktoré budú platiť v našich končinách. Čo sa týka dátumu dostupnosti prvých kusov na Slovensku, dovolím si ho odhadnúť na 10.11. pre Apple TV a prinajlepšom druhý decembrový týždeň pre iPad Pro.

Apple TV price