Aké slúchadlá dostanete k novému iPhonu 7?

· 2 min read
Aké slúchadlá dostanete k novému iPhonu 7?

Veľkou záhadou pri téme iPhone 7 je, aké slúchadlá bude Apple dodávať k tejto dlho očakávanej novinke. Na otázku padalo už množstvo odpovedí, ale nemôžeme si byť ani jednou istí. Dokonca sa hovorilo, že Apple chce odstrániť 3,5 mm jack. To by však znamenalo úplnú novinku slúchadiel EarPods, ktoré zvyčajne prichádzajú na trh s iPhonmi.

Jednou z prvých a zároveň aj najpravdepodobnejších možností je, že Apple bude dodávať k svojim iPhonom slúchadlá EarPods, ale s jednou zmenou, že do mobilu sa budú zapájať cez Lightning konektor. Tak by sa nahradil význam 3,5 mm konektora jack a pravdepodobne by došlo k jeho odstráneniu.

Zdroj: 9to5mac.com

So slúchadlami s Lightning konektorom sme sa už mohli stretnúť. Značka JBL pred pár mesiacmi vydala na trh slúchadlá Reflect Aware, ktoré boli vyrobené pre iPhony za účelom eliminovania okolitého hluku vďaka aplikácii. Túto aplikáciu si jednoducho stiahnete a v nej si môžete nastaviť zvuk vašich slúchadiel, ktorý najviac lichotí vášmu uchu. Ak by však firma Apple chcela dodávať k novým iPhonom podobný typ slúchadiel, mohli by vytvoriť podobnú aplikáciu alebo nastavenia ako pri tej od JBL.

Zdroj: 9to5mac.com

Budú však slúchadlá EarPods s Lightning konektorom dostatočne dobré, ak nie sú bezdrôtové? Druhou možnosťou je, že Apple urobí krok dopredu a bude dodávať novým iPhonom bezdrôtové slúchadlá EarPods. Tieto slúchadlá môžu byť podobné tým, s ktorými sa už dnes stretávame, ako napríklad PowerBeats 2 alebo JayBirds. Avšak Apple môže prísť s úplne novými slúchadlami, ktoré budú používať Lightning konektor na nabíjanie a taktiež budú ponúkať možnosť pripojenia cez kábel, samozrejme, s Lightning konektorom. Dokonca si už Apple zaregistrovala trademark "AirPods", čo by mohlo označovať príchod bezdrôtových slúchadiel.

Zdroj: 9to5mac.com

Je veľmi ťažké predpovedať, akú cestu si Apple zvolí, čo sa týka slúchadiel k novým iPhonom 7. Je to však veľká príležitosť urobiť dojem na kupujúcich. Slúchadlá s Lightning konektorom sľubujú do budúcna možnosť upravovať si hudbu aplikáciou s možnosťou tlmiť rušivé hluky. Na druhej strane dodávanie bezdrôtových slúchadiel k novým iPhonom je zatiaľ len zvesťou, keďže na trhu nie je dostatok dobrých bezdrôtových slúchadiel. Či už nové slúchadlá budú bezdrôtové, alebo s napájaním cez kábel, obe budú pravdepodobne používať Lightning konektor. Ten však už nebude pasovať do 3,5 mm konektora jack, čo sa určite bude riešiť adaptérom.

Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: 9to5mac.com