Aká je reálna cena iPhonu SE a čo má z predchádzajúcich generácií?

· 2 min read
Aká je reálna cena iPhonu SE a čo má z predchádzajúcich generácií?

Tak, a máme tu ďalší odhad. iPhone SE sa začal predávať iba pred pár dňami a my už vieme, v akej hodnote sú všetky súčiastky, ktoré v sebe skrýva.

Z minulosti už s podobným článkom mám skúsenosť, a preto dopredu upozorňujem, že som si vedomý, že táto hodnota je iba orientačná a náklady spojené s výrobou, vyvíjaním technológie, dopravou či skladovaním do nej nie sú zahrnuté a môžu cenu zvýšiť aj o niekoľko desiatok percent.

Zdroj: theverge.com

Formality teda máme za sebou, poďme k veci. Tím zo spoločnosti IHS sa rozhodol iPhone rozobrať a každý jeden komponent oceniť.

"iPhone SE predstavuje zlúčenie troch iPhonov, a to iPhonu 5s, iPhonu 6 a iPhonu 6s. Odhliadnuc od jeho fyzickej podoby s iPhonom 5s ide o produkt oveľa lepší. V skutočnosti jediný kompromis oddeľujúci iPhone SE od iPhonu 6s je menšia veľkosť a horšie rozlíšenie."

Po sčítaní čísiel sa dostali na cifru 160 $ už aj s výrobnými nákladmi.

iPhone SE je očividne akýsi mix troch modelov iPhonov. Čo si teda zobral z ktorej generácie?

Zdroj: idownloadblog.com
iPhone 5s mu požičal svoje telo, ako aj veľkosť a rozlíšenie displeja, no nastali tu malé zmeny v oblasti orámovania.

iPhone 6 mu dal do vienka to isté vysielacie vybavenie vrátane LTE súčiastok či Qualcomm čipu. iPhone SE teda podporuje 18 svetových LTE pásiem, čo je toľko isto ako iPhone 6, no menej ako iPhone 6s. Tiež má rovnakú 1.2-megapixelovú kameru.

iPhone 6s má taký istý čip, A9 s dynamickou RAM pamäťou (DRAM) a tiež 12-megapixelovú zadnú kameru. Fotky a hry budú teda dobrou zbraňou na dlhé chvíle.

IHS odhaduje, že Apple na každom 64 GB iPhone SE zarobí 89 $. Na Apple nie až tak veľa, čo povieš?

Zdroj titulnej foto: imore.com
Zdroj: iclarified.com