Affinity Photo prichádza na iPad

Affinity Photo prichádza na iPad

iPad je skvelý tablet, avšak mnohí mu vyčítajú že ide len o akúsi hračku, lebo naň neexistujú profesionálne aplikácie. App Store je plný aplikácií, je ich naozaj mnoho, avšak väčšinou sú to jednoduché aplikácie a hry. Nejaké tie vačšie hry sa nájdu, napr. medzi závodnými hrami alebo mobilnými portami PC hier ako GTA, avšak čo profesionálne, produktívne nástroje?

Ak ste niekedy snívali o Photoshope alebo niečom podobnom pre iPad, mám pre vás dobrú správu. Týka sa to Affinity Photo od firmy Serif. Je to plnohodnontá náhrada za Photoshop pre klasické počítače, ktorá sa má dočkať svojej verzie aj pre iPad. Nebude to žiadna značne okresaná mobilná verzia, tak ako je to v prípade napr. takéto Pixelmatora, pôjde o nástroj s podporou väčšiny funkcií jeho desktopového brata.


Zdroj: serif.com


Je sa na čo tešiť, hlavne ak máte iPad Pro a Apple Pencil. Kontaktoval som vývojárov ohľadom podpory funkcie Handoff, pravdepodobne bude podporovaná. V praxi to znamená, že môžete začať pracovať na iPade a pokračovať na Macu presne tam, kde ste na iPade skončili. A samozrejme platí to aj naopak.

Affinity Photo pre iPad bude dostupný pravdepodobne v najbližších mesiacoch.

Zaujímavé je, že vývojari zverejnili z WWDC 2016 krátke video s ukážkou Affinity Photo pre iPad, ktoré si môžete pozrieť po kliknutí SEM.

Cena verzie pre iPad ešte nie je stanovená, verzia pre Mac stojí 49,99 euro. Keďže Affinity Photo pre Mac je distribuovaný cez Mac App Store a podporuje Family Sharing, môžete jednu kúpu zdieľať so svojou rodinou vo vašej skupine. Je dosť možné, že takto isto to bude aj s jeho verziou pre iPad. Verzia pre Windows je taktiež k dispozícii, za rovnakú cenu ako pre Mac.

Affinity Photo je plne kompatibilný so súbormi vytvorenými vo Photoshope a vďaka jeho nízkej cene bez mesačných poplatkov a skvelej optimalizácii pre Mac je to výborná kúpa pre každého grafika. S príchodom verzie pre iPad (a aj Windows) bude latka nastavená vysoko a Adobe bude mať problém udržať si vedúce postavenie.

Zdroj titulnej foto: serif.com
Zdroj: serif.com