Adobe Flash Player to má definitívne spočítané

Adobe Flash Player to má definitívne spočítané

Má ho každý z nás. No, to platilo pred niekoľkými rokmi. Kedysi ste bez neho nemohli robiť na internete nič, čo by malo niečo spoločné s videom, hrami, animáciami ...

Dnes už to tak nie je. V dnešnej dobe je Flash považovaný za zastaralý. Bezpečnosť tiež nie je práve jeho doména. Spoľahlivosť už vôbec nie. Tak sa ho celkom slušné množstvo ľudí už dávno vzdalo.

Adobe včera predstavilo svetu plán, ktorý bol žiadaný už dlho. Spoločnosť plánuje v roku 2020 kompletne ukončiť podporu softvéru Flash, na ktorom fungovala väčšina webov. Ešte stále však dosť webov šľape práve na Flashi, tak nemôže zmiznúť cez noc. Preto to firma oznamuje už teraz. Avšak Flash úplne hneď nezmizne. Bude to znamenať len STOP pre podporu tejto aplikácie, koniec aktualizácií a distribúcie.

http://wccftech.com

Zároveň firma vyzvala, aby vývojári a iní webmakeri začali s migráciou na formáty HTML5, WebGL alebo WebAssembly. Apple na svojom blogu oznámil, že bude s Adobe spolupracovať, aby bol prechod na nové formáty hladký.

Aby flashové weby fungovali, je potrebné stiahnuť si do prehliadača plugin. Spoločnosť poznamenala, že s rýchlym rozvojom HTML5, WebGL a WebAssembly v posledných rokoch zaznamenali všetky pluginy úpadok. Flash nie je výnimkou.

Avšak až do roku 2020 sa bude Adobe Flash stále aktualizovať. Ak bude potrebné, tak by mohli prísť aj nové funkcie. Zároveň však začína príprava na koniec éry tohoto pluginu.


Zdroj titulnej foto: [extremetech.com](https://www.extremetech.com/tag/adobe-flash) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/25/adobe-flash-dead/)**