A máme tu výsledky štrvtého kvartálu hospodárenia Apple

· 1 min read
A máme tu výsledky štrvtého kvartálu hospodárenia Apple

Máme tu koniec septembra a ten so sebou okrem jesenných prázdnin (za poznámku sa autor ospravedlňuje všetkým pracujúcim) prináša aj výkaz najhodnotnejšej spoločnosti na svete. Samozrejme hovoríme o jabĺčku. A ako teda naša obľúbená značka dopadla?

Začneme pekne poporiadku. Tento kvartál zahŕňa obdobie od júla do septembra 2015. To sú tri mesiace. Idem na to takto pomaličky, aby ste ľahšie pochopili, že toto zarobil Apple za tri mesiace.

Takže, celkový obrat, ktorý spoločnosť zaznamenala činí 51.5 miliardy dolárov (za tri mesiace). Konkrétne bolo predaných 9.8 milióna iPadov, 48 miliónov iPhonov no a nakoniec 5.7 milióna Macov. No a čistý zisk? Krásnych 11.1 miliardy dolárov.

Fiškálny rok 2015 bol náš najúspešnejší rok zatiaľ. Obrat vzrástol o 28%, na skoro 234 miliárd dolárov. Tento pokračujúci úspech pramení z nášho odhodlania vyrábať najlepšie a najinovatívnejšie produkty na svete. Tieto prázdniny máme zatiaľ najsilnejšiu zostavu produktov počnúc iPhonom 6s a 6s Plus, cez nové príslušenstvo pre Apple Watch, nový iPad Pro končiac novou Apple TV.

Firme sa očividne darí a do budúcna sa tieto čísla nehodlajú meniť k horšiemu. Ak sa ešte Apple bude dariť znižovať výrobné náklady na minimum, prvá pozícia v rebríčku hodnotných firiem sveta mu bude patriť ešte dlho.