A je to tu! Firma Apple oznámila zisky za minulý kvartál

· 2 min read
A je to tu! Firma Apple oznámila zisky za minulý kvartál

Akcie a burza - mýtické to tvory. Prednedávnom svet obleteli správy, že spoločnosť Apple znižuje výrobu mobilných telefónov a objednávky na pripravované Apple Watch 2. To a rôzne predpovede analytikov, ktoré hovorili, že Apple má za sebou veľmi zlý štvrťrok v porovnaní s inými štvrťrokmi na konci roka, viedlo k prepadu akcií na burze. Boli obavy investorov a pokles hodnoty akcií na mieste?

Začnime tým, že každoročne je posledný štvrťrok zlatou baňou. Vychádzajú aktualizované modely mobilných telefónov iPhone a vianočná sezóna so sebou prináša veľké nákupy nielen materiálnych vecí, ale aj digitálneho obsahu z App Store a iTunes Store. Minulý rok za toto obdobie ohlásila spoločnosť Apple rekordné celkové tržby v hodnote 68,8 miliárd eur, z čoho čistý zisk bol 16,6 miliárd eur.

Ceny akcií pred oficiálnym vyhlásením výsledkov:

The Ghost Logo

Tento rok už bolo ohlásené, že App Store mal cez vianočné obdobie rekordné tržby, a to 1 miliardu eur. V tohtoročných predajoch boli aj nové produkty iPad Pro a Apple TV 4. Uvedieme tri kategórie s najviac predanými kusmi:

  • telefónov sa predalo 74,8 miliónov kusov
  • tabletov 16,1 miliónov kusov
  • počítačov 5,3 miliónov kusov.

Bohužiaľ, údaj o Apple Watch, nech je akokoľvek žiadaný, nebol z dôvodu konkurenčných bojov zverejnený...

A teraz už poprosíme famfáry, pretože celkové tržby za minulý kvartál boli 70 miliárd eur, z čoho čistý zisk činí 17 miliárd! Takže máme nový rekord a dôkaz, že burza je postavená na nezmyselných poverách. Investori sa nemajú čoho obávať...

Ceny akcií po oficiálnom vyhlásení výsledkov:

The Ghost Logo

Vyjadrenie Tima Cooka:

Náš tím priniesol spoločnosti Apple najlepší kvartál, aký kedy bol, vďaka najinovatívnejším produktom vo svete a najväčším predajom iPhone, Apple Watch a Apple TV.

Nezabudol sa zmieniť ani o tom, že prednedávnom prekročili miliardovú hranicu aktívnych zariadení.

Zdroj: 9to5mac.com, theverge.com