Zárobok Tima Cooka a ďalších za rok 2015

Napadlo vám niekedy, koľko asi tak môžu zarábať ľudia na vedúcich priečkach Apple? Takéto informácie sme pre vás získali o samotnom riaditeľovi Apple Timovi Cookovi a o ďalších. Verte mi, nie je to málo.

Tim Cook je riaditeľom Apple už dlhšiu dobu a podľa toho, koľko zarobil za tento rok, sa mu v cupertinskej spoločnosti dosť dobre darí. Podľa SEC dokumentov to je šokujúcich 10 300 000 $.

Znamená to, že zarobil o 1 100 000 $ viac ako minulý rok. Ale ak ste si mysleli, že 10 000 000 $ je platový strop Apple, ste na omyle. Najviac za rok 2015 zarobila Angela Ahrendts, ktorá pracuje na pozícii šéfka predaja. V tomto roku zarobila viac ako samotný riaditeľ, a to 25 800 000 $. Edy Cue pracuje v oblasti internetového softvéru a služieb v spoločnosti Apple. Vieme, že zarobil tiež poriadny balík, viac ako
25 000 000 $.

Čo na to hovoríte? Je to celkom dosť. Nuž, myslím, že títo ľudia si to zaslúžia za stres, ktorý, predpokladám, mávajú na dennom poriadku. Koniec koncov, riadiť takýto kolos nie je sranda.
Ak vás zaujímajú ďalší z nich, pozrite si podrobnejšiu tabuľku.

ThinkApple

ThinkApple

Think Apple je moderný technologický magazín, ktorý si dáva cieľ prinášať novinky a zaujímavosti zo sveta Apple ľuďom s podobnými záujmami. Na SK trhu v segmente Apple sme číslo #1.