iOS

9 skrytých funkcií nového iOS 9.3, o ktorých si ani len netušil

· 3 min read
9 skrytých funkcií nového iOS 9.3, o ktorých si ani len netušil

Pred týždňom sme sa konečne dočkali oficiálnej aktualizácie iOS 9.3 na iPhony a iPady. Firma Apple v tomto čase prezentovala viacero skvelých funkcií, s ktorými táto verzia prišla. Informovali sme ťa o nich v samostatnom článku.

Čítaj tiež: Firma Apple predstavila iOS 9.3. Čo nové priniesol a kedy bude k dispozícii?

V novom iOS je však omnoho viac noviniek, ako sa na prvý pohľad zdá. Pripravili sme si pre teba zoznam 12 funkcií, o ktorých si zrejme ani len netušil.

1. Novinky v aplikácii Activity

Aplikáciu Activity nájdu vo svojom iPhone len majitelia Apple Watch. Tí sa od iOS 9.3 môžu tešiť z viacerých nových funkcií, ako je napríklad nová karta Tréning, ktorá zozbierava celú tvoju fyzickú aktivitu.

zdroj: businessinsider.com

2. Nová skratka v Apple News

Vylepšenia sa dočkala aj aplikácia Apple News. Najnovšie môže užívateľ posunúť prst doprava alebo doľava a objaví sa mu možnosť lajkovania, ukladania a zdieľania.

zdroj: businessinsider.com

3. Kde sa dobre najesť?

Aplikácia Mapy dostala vylepšenie v podobe užitočnej funkcie, ktorá poradí, kam sa môže ísť užívateľ najesť alebo napiť. Vypíše sa v momente, ako klikneš na vyhľadávací panel.

zdroj: businessinsider.com

4. Jednoduché vytváranie kópií fotiek

Pokiaľ si chceš upraviť svoju fotografiu, ale zároveň ponechať originál, firma Apple ti zjednodušila cestu. Po označení fotky by sa ti v spodnej časti mala objaviť ikonka na duplikovanie alebo vytváranie kópií.

zdroj: businessinsider.com

5. Kreditná karta v Peňaženke

Spoločnosť pridala do aplikácie Peňaženka novinku v podobe nenápadnej ikonky v ľavom dolnom rohu. Vďaka nej môžeš cez appku rýchlejšie používať kreditnú kartu.

zdroj: businessinsider.com

6. Nové funkcie s externou klávesnicou

Mnoho ľudí rado používa svoj iPad (v niektorých prípadoch aj iPhone) s externou klávesnicou. Najnovšie je možné používať šípky pri prezeraní aplikácie Mail a scrollovať stránkou v Safari pomocou medzerníka.

zdroj: redmondpie.com

7. Externá klávesnica a klávesové skratky

Ďalšou novinkou pri používaní externej klávesnice sú skvelé klávesové skratky, ktoré firma Apple pridala. Pomocou Command + H môžeš odteraz prejsť na domovskú obrazovku. Vďaka Command + Medzerník potom môžeš využiť Spotlight vyhľadávanie.

zdroj: gigaom.com

8. Wi-Fi Asistent

Iste si spomínaš na kauzu, keď firma Apple pridala na jeseň novú funkciu Wi-Fi asistenta. Pokiaľ je Wi-Fi v iPhone nedostatočne silná, začne automaticky využívať mobilné dáta, za čo bola spoločnosť ostro kritizovaná. Teraz si môžeš v Nastaveniach skontrolovať, koľko dát ti Wi-Fi Asistent zožral, a neminúť tak celý svoj balíček behom jedného večera.

zdroj: cultofmac.com

9. Používanie Nočného módu a Režimu slabej batérie

A na záver tu máme jeden bonus. Nočný mód nie je rozhodne žiadna skrytá funkcia. Firma Apple ju hrdo prezentovala a dá sa povedať, že ide o hlavné lákadlo. Nie je však možné používať ho spolu s režimom slabej batérie. S týmto problémom sa veľmi rýchlo vyrovnali redaktori z 9to5Mac.


Zdroj titulnej foto: ibtimes.com
Zdroj: Businessinsider.com