9-ročnému dievčatku spálil obal na iPhone kožu

9-ročnému dievčatku spálil obal na iPhone kožu

Nie často sa stáva, že mobilný telefón spôsobí majiteľovi nejakú ujmu na zdraví. Tobôž sa to nestáva často, keď hovoríme o iPhone. Veď pri takom obrovskom čísle predaných kusov je pár chybných jednotiek zanedbateľných. Počul si už ale o tom, aby niekomu ublížil obal?

Žiaľ, žijeme vo svete, v ktorom je už možné naozaj skoro všetko. Konkrétny prípad sa stal v Anglicku, no ruku do ohňa by sme nedávali za to, že podobný obal nemôže vlastniť napríklad aj Slovák. Čo sa teda stalo?

Olivia, 9-ročné dievčatko z Anglicka, si jeden večer do postele "prepašovala" telefón iPhone 5c i napriek tomu, že to mala od matky zakázané (je to teda taká malá rebelka). Večer zaspala, no v noci sa zobudila na bolesti nohy. Prišla za mamou do spálne, ktorá ju ale poslala späť do izby s pocitom, že si dieťa vymýšľa.

Nakoniec ale matka začala hľadať príčinu tejto bolesti, ktorá prichádzala z pravej vonkajšej strany stehna. Keď zbadala obrovskú jazvu v tvare iPhonu, zostala zhrozená. Ako sa ukázalo, nešlo o chybu smartfónu, ale o obal, ktorý mal v sebe nešpecifikovanú tekutinu s trblietkami. Tá sa nejakým spôsobom musela vyliať.

Išlo o lacný, nekvalitný obal, s najväčšou pravdepodobnosťou z Číny. I napriek tomu, že sa matka Olivie snažila skontaktovať s vedením obchodu, nepochodila. Vážení čitatelia, berte to teda ako výstrahu a od podobných obalov sa držte ďalej.