82% si myslí, že používanie telefónu počas stretnutia je neslušné, 89% z nich to robí aj tak

· 1 min read
82% si myslí, že používanie telefónu počas stretnutia je neslušné, 89% z nich to robí aj tak

Inteligentné telefóny nám denno-denne pomáhajú. Používame ich od rána, hneď ako vstaneme, počas celého dňa a večer sú tým posledným, čo odkladáme. Samozrejme, každá minca má dve strany. Smartfóny nás na oplátku istým spôsobom izolujú od sociálnej interakcie.

Hovorí sa to, ale niektorých zaujímalo či je tomu naozaj tak. Aj preto dnes už vieme, že 82% ľudí si myslí, že používanie telefónu počas stretnutí je neslušné. Na tom by ešte nič nebolo. Prečo to potom ale naďalej urobilo 89% opýtaných keď boli naposledy vonku?

Aby to ale zase nevyznelo tak zle, zapojení do ankety si to obhajovali rôzne. 45% z nich ho schytilo pri nahrávaní fotky na internet, ktorú si urobilo počas spomínaného stretnutia. Treba sa predsa odfotiť pri každej príležitosti. 41 percent zdieľalo niečo, čo sa tam stalo, lebo fotka a video nie je dosť. No a nakoniec 38% iba hľadalo informácie z internetu, ktoré chcelo ukázať ostatným. Tento bod chápem, tiež sa niekedy prichytím ako ukazujem niečo kamarátom. Čo ma ale trošku zarazilo, žiadne "odpisovanie druhým" sa v prieskume nenachádzalo. A pri tom by som to ja osobne uviedol ako najčastejší dôvod. Nenávidím, keď sa s niekým rozprávam a jemu vkuse cinká messenger a on už dostáva tik odpísať.

Väčšina opýtanej vzorky považovala ťukanie do telefónu počas chôdze, v hromadnej doprave a počas čakania napríklad v rade za normálne. Za vhodné to nepovažovali v reštauráciách , počas rodinnej večere alebo mítingu. No a najhoršie miesto má byť kino a kostol.

No, dúfame, že ste sa tu nenašli, ak hej, nič sa nedeje. Stále máte šancu napraviť to. Najbližšie, keď niekam pôjdete, skúste telefón ignorovať a viac sa venovať druhým. Na čo potom chodíme von?

Zdroj:9to5mac.com