iOS

8 veľkých problémov, ktoré konečne vyrieši iOS 10

· 3 min read
8 veľkých problémov, ktoré konečne vyrieši iOS 10

Spoločnosť Apple označila nový iOS 10 ako "najväčší update v histórii". Či s týmto výrokom súhlasíš, už je len na tebe. Každopádne musíme uznať, že "desiatka" prišla s množstvom zaujímavých noviniek a opravila niekoľko vecí, ktoré trápili používateľov. Poďme sa pozrieť na osem veľkých problémov, ktoré konečne vyrieši iOS 10.

1. Zbavte sa nepotrebných predinštalovaných appiek

Nová verzia iOS ponúka možnosť zbaviť sa predinštalovaných aplikácií ako napríklad Počasie, Kompas alebo Akcie z domovskej obrazovky. Aplikácie, ktoré nepoužívaš, môžeš konečne skryť a nezaberajú ti zbytočné miesto na ploche. Bohužiaľ, odinštalovať ich nie je stále možné.

Čítaj tiež: Odinštalovanie systémových aplikácií je viac-menej podvod

zdroj: cultofmac.com

2. Aplikácia budíkov dostala tmavší "kabátik"

Aplikácia Hodiny prešla dizajnovou zmenou a najnovšie je nahodená do tmavých farieb. To znamená, že užívateľom nebude viac dráždiť oči svietiaca biela obrazovka počas nastavovania budíkov v noci či v ranných hodinách. Ide síce o drobnosť, no určite poteší nejedného majiteľa iPhonu.

zdroj: phonearena.com

3. Vynovený panel s notifikáciami

Panel s notifikáciami v minulých verziách iOS nebol podľa niektorých užívateľov celkom vydarený. Často sa sťažovali na horšie zobrazenia oznámení a ťažšie ovládanie. To by sa ale mohlo výrazne zmeniť s príchodom iOS 10.

zdroj: idownloadblog.com

4. Vymazanie všetkých notifikácií pomocou 3D Touch

Notifikácie je konečne možné mazať hromadne, a to vďaka technológie 3D Touch. Stačí priložiť prst na displej a zvoliť možnosť "Cleat all notifications".

5. Nové widgety prepožičané z Androidu

Novinkou v iOS 10 sú aj zaujímavé widgety, ktoré ti dovolia vidieť niekoľko základných informácií o aplikáciách ako Kalendár alebo Počasie aj bez toho, aby si ich otvoril. Novinka? Nie tak úplne. Konkurenčný Android má niečo podobné v ponuke už nejaký čas.

zdroj: idownloadblog.com

6. Jednoduchšie hľadanie fotografií

Hľadanie medzi stovkami fotografií bude o niečo jednoduchšie. Vďaka novej technológii je možné vyhľadávať konkrétne objekty na fotografii, napríklad hory alebo zvieratá.

zdroj: businessinsider.com

7. Zobudenie iPhonu pred použitím Touch ID

V čase, keď vyšiel nový iPhone 6s, ľudia sa sťažovali, že Touch ID je až príliš rýchly. Nedokázali si potom prečítať notifikácie a iPhone sa im rovno odomkol. Tomu je koniec, pretože iPhone sa automaticky prebudí po chytení do ruky, a to ešte predtým, ako sa ho užívateľ pokúsi odomknúť.

Čítaj tiež: Ľudia sa sťažujú, nový Touch ID senzor je vraj až príliš rýchly

8. Fotografiu si môžeš prezrieť ešte pred jej odoslaním

A firma Apple do svojej aplikácie Messages konečne pridala aj možnosť zhliadnuť odfotenú fotku ešte pred odoslaním. Pokiaľ teda niekomu posielaš selfie z dovolenky, môžeš si skontrolovať, ako na nej vyzeráš.


Zdroj titulnej foto: www.theverge.com

Zdroj: businessinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read