7 skvelých trikov, ako si uľahčiť písanie na klávesnici iPhonu

· 3 min read
7 skvelých trikov, ako si uľahčiť písanie na klávesnici iPhonu

iOS je plný skvelých trikov, o ktorých ani sami netušíme. Aj taká (na prvý pohľad jednoduchá) záležitosť, ako je klávesnica, v sebe ukrýva množstvo skvelých vychytávok. Vďaka nim si uľahčíš prácu a dokážeš písať rýchlejšie a efektívnejšie. Prinášame ti 7 skvelých tipov, ako na iPhone klávesnicu.

1. Krok späť zatrasením iPhonu

Pri písaní na displeji iPhonu sa ti zrejme často stáva, že urobíš nejaký preklep. Firma Apple vymyslela celkom originálny spôsob, ako môžeš vymazať čerstvo napísaný text. Stačí zatriasť iPhonom a posledné slová sa jednoducho vrátia späť. Ťažko povedať, či je trasenie zariadením jednoduchšie ako manuálne vymazanie, ale za pokus to stojí.

zdroj: ThinkApple.sk

2. Rýchlejšie písanie čísel a veľkých písmen

Aj písanie špeciálnych znakov a čísel môže byť o niečo jednoduchšie. Nemusíš prácne stláčať symbol špeciálnych znakov a následne ťuknúť na správne číslo. Stačí, keď priložíš prst na tlačidlo 123 a následne ho potiahneš na príslušné číslo. To isté platí aj pri veľkých písmenách. Ušetríš si tak niekoľko sekúnd času.

zdroj: ThinkApple.sk

3. Predvolené domény ".sk", ".com" atď

Pokiaľ sa nechceš zdržiavať písaním domén na konci webových adries, môžeš podržať prst nad tlačidlom bodky a následne zvoliť jednu z najpoužívanejších. Táto možnosť funguje len v niektorých aplikáciách, napríklad v Safari pri zadávaní adresy alebo pri posielaní e-mailu.

zdroj: ThinkApple.sk

4. Kurzíva, podčiarknuté a tučné písmená

Nie každý vie, že niektoré vstavané aplikácie, ako napríklad Poznámky, podporujú aj rôzne typy písmen (napr. kurzíva, podčiarknuté alebo tučné). Aby si ich využil, označ príslušné slovo, stlač šípku vpravo a nájdeš možnosť zvýrazniť text takouto formou. Pripomínam len, že túto možnosť nepodporujú všetky aplikácie.

zdroj: ThinkApple.sk

5. Namiesto bodky stlač medzerník

Ak chceš rýchlejšie ukončiť vetu, stačí, keď stlačíš dvakrát za sebou medzerník, a klávesnica ti automaticky doplní za posledné slovo bodku s medzerou. Ďalšie písmeno, ktoré napíšeš, bude veľké. Aj takáto drobnosť dokáže ušetriť čas.

zdroj: ThinkApple.sk

6. Skratky pri často používaných výrazoch

Niektoré frázy alebo slovné spojenia používame častejšie než iné. A práve tie sa dajú v iPhone písať o niečo jednoduchšie. Choď do Nastavení > Všeobecné > Klávesnica > Nahradenie textu. Tu máš možnosť vytvoriť si skratky často používaných slovných spojení, ako napríklad "Som na ceste!". V tomto prípade stačí, keď napíšeš snc, a klávesnica automaticky doplní správnu frázu.

zdroj: ThinkApple.sk

7. Viac veľkých písmen za sebou

Pokiaľ chceš napísať viac veľkých písmen za sebou, nemusíš pred každým otrocky stláčať Shift. Stačí, keď ho stlačíš dvakrát za sebou, a môžeš písať veľké písmená do zbláznenia.

zdroj: ThinkApple.sk


Zdroj titulnej foto: Amazonaws.com
Zdroj: Businessinsider.com