8 skrytých funkcií v iOS 10, ktoré musíš poznať!

8 skrytých funkcií v iOS 10, ktoré musíš poznať!

Oficiálna verzia iOS 10 je už niekoľko dní na svete. Pokiaľ aj ty patríš medzi majiteľov nového systému spoločnosti Apple, určite vieš, že táto verzia so sebou priniesla množstvo vylepšení a veľkých zmien. Niektoré si všimneš už na prvý pohľad, iné zostávajú takpovediac "skryté". Dnes sa pozrieme na 8 skrytých funkcií iOS "desiatky".

1. Lupa priamo v iPhone

Každý iPhone a iPad má po aktualizácii novú funkciu Lupa. Pomocou kamery tak dokáže zväčšiť akýkoľvek predmet. Pre spustenie choď do Nastavení > Všeobecné > Prístupnosť > Lupa > Lupa. Po stlačení domovského tlačidla trikrát sa následne spustí táto nová funkcia. Prekvapivo, je aj celkom použiteľná.

zdroj: imore.com

2. Nekonečne veľa okien Safari

Ťažko povedať, či si táto novinka nájde svojich fanúšikov. IOS 10 ale podporuje nekonečne veľa otvorených okien v prehliadači Safari. V iOS 9 sme boli obmedzení len na 36 okien. Pre niekoho, kto potrebuje mať otvorené veľké množstvo stránok naraz, je to určite šikovná funkcia.

zdroj: macworld.com

3. Prezeraj si len neprečítané maily

Skvelá, a pritom jednoduchá funkcia sa skrýva v aplikácii Mail. V dolnej časti obrazovky nájdeš po novom ikonku, vďaka ktorej sa ti zobrazia len neprečítané maily. Po opätovnom kliknutí sa všetko vráti do normálu.

zdroj: http://bgr.com/

4. Nový výzor stopiek

Funkcia Stopky sa v iOS po dlhé roky vôbec nezmenila. Až s príchodom iOS 10 sme sa dočkali nového dizajnu. Ak si ho chceš pozrieť, otvor si aplikáciu a potiahni prst doľava. Objavia sa ti klasické ručičkové stopky na meranie času.

zdroj: cultofmac.com

5. Odstráň nepotrebné aplikácie

Azda každý má v svojom iPhone priečinok s aplikáciami, ktoré nikdy nepoužíva a nechce, aby mu zaberali miesto na ploche. Vďaka iOS 10 už niečo také nebude nevyhnutné. Niektoré predinštalované aplikácie sa dajú odstrániť klasickým spôsobom. Podržíš nad nimi prst a klikneš na X. Neskôr si ich, samozrejme, môžeš opäť obnoviť cez App Store.

zdroj: idownloadblog.com

6. IPhone si zapamätá parkovacie miesto

Apple Maps obsahuje po novom skvelú funkciu, ktorá si zapamätá, kde presne si zaparkoval auto. Všetko pritom funguje automaticky. Aplikácia si sama od seba uloží miesto, kde si s autom zastal.

zdroj: redmondpie.com

7. Zmeň intenzitu baterky

Ak vlastníš iPhone 6S alebo 7, môžeš využiť 3D Touch na upravenie intenzity jasu baterky. Stačí silnejšie priložiť prst na ikonku baterky v Control Centre. Na výber máš hneď 3 rôzne úrovne osvetlenia. Podobné vyskakovacie menu podporuje aj alarm a fotoaparát.

zdroj: cnet.com

8. Prepisovanie hlasových správ

IOS 10 najnovšie podporuje prepisovanie hlasových správ, podobne ako Google Voice. Hneď ako ti niekto odošle hlasovú správu, systém ju o pár minút automaticky prepíše. Bohužiaľ, zatiaľ len v angličtine.

zdroj: idownloadblog.com


Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: techcrunch.com, bgr.com