8 nových funkcií, ktoré očakávame od nového iOS 10

· 3 min read
8 nových funkcií, ktoré očakávame od nového iOS 10

Do veľkej konferencie Apple WWDC 2016 zostáva už len pár dní. Predpokladáme, že okrem iného tu kalifornská spoločnosť predstaví nový iOS 10. Pod predstavením myslíme len menšie nahliadnutie do nových funkcií. Novú verziu systému si budeme môcť užiť zrejme až v septembri.

Aj napriek tomu, že firma Apple nám toho o iOS 10 veľa oficiálne nepovedala, je tu niekoľko funkcií, ktoré od neho očakávame. Poďme sa pozrieť na 8 noviniek, s ktorými zrejme nový iOS príde.

1. Skryté aplikácie

Jednou z nových funkcií, ktorá poteší milióny užívateľov, je možnosť skrytia aplikácie. Dôkazom je reťazec slov, ktoré odnedávna obsahuje každá aplikácia na App Store - "isFirstPartyHideableApp". Práve toto by mohlo veštiť príchod možnosti skryť akúkoľvek nainštalovanú appku.

zdroj: smcomemory.com

2. Tmavý režim iOS rozhrania

O tom, že Apple chystá tmavé používateľské rozhranie svojho iOS, sa hovorí už dlhšie. Mnohí si myslia, že práve tmavo šedá pozvánka WWDC16 môže znamenať veľkú zmenu. Nedávno s podobnou funkciou prišiel OS X 10.10 Yosemite, takže niečo podobné rozhodne nie je len bezhlavou víziou.

zdroj: designmodo.com

3. Viac možností s 3D Touch

3D Touch je nová funkcia, ktorá k nám prišla len s príchodom najnovšieho iPhonu 6S. Predpokladáme preto, že autori na ňu budú v iOS 10 klásť podstatne vyšší dôraz. Potenciál 3D Touch je totiž skutočne obrovský.

zdroj: http://assets.creativity-online.com/

4. Sprístupnenie Siri pre vývojárov

Niektoré fámy hovoria, že sa čoskoro môžeme dočkať integrácie hlasovej asistentky Siri pre všetkých vývojárov. Firma Apple by mohla sprístupniť Siri API a my by sme ju tak mohli používať aj pri aplikáciách tretích strán.

zdroj: wired.com

5. Zvýšenie bezpečnosti systému

Očakávame, že iOS 10 bude omnoho bezpečnejší ako doterajšie systémy. Po medializovanom spore Apple s FBI by sa mohla spoločnosť snažiť zabezpečiť svoj systém viac ako kedykoľvek predtým a ukázať svojim zákazníkom, čo je ich priorita.

zdroj: instantshift.com

6. Nové emoji

Vyzerá to tak, že spoločnosť plánuje upgrade svojej sady smajlíkov. K dispozícii by podľa niektorých správ malo byť až 70 nových emoji. Otázka ale znie, či nových emoji vôbec potrebujeme.

zdroj: http://o.aolcdn.com/

7. Vylepšená služba Apple Music

Od nového iOS 10 očakávame aj vylepšenie Apple Hudby. Služba by mohla dostať prepracovanejšie a užívateľsky príjemnejšie rozhranie, ktoré poteší nejedného hudobného fanúšika. Povedzme si otvorene, Hudba je jedna zo služieb, na ktorej by ešte spoločnosť mohla popracovať, aby ju doviedla k dokonalosti.

zdroj: apple.com

8. Nový, lepší App Store

Niektoré fámy hovoria, že okrem Apple Music sa vývojári plánujú pustiť aj do prerobenia App Store. Prechádzanie aplikáciami by malo byť po novom o niečo jednoduchšie. Možno by aj bolo načase. Nejaký zásadný posun vpred v App Store sme nevideli od roku 2013.

zdroj: idownloadblog.com

Uvidíme, čo všetko si pre nás nakoniec Apple prichystá. Dozvieme sa to pravdepodobne už 13. júna, kedy predpokladáme oficiálne predstavenie iOS 10. Ako sme ale spomínali, nainštalovať si ho zrejme budeme môcť až v septembri. Ak sa ale nevieš nového systému dočkať, môžeš sa zapojiť do otvoreného beta testovania, ktoré nám vývojári prichystali aj minulý rok.


Zdroj titulnej foto: technobuffalo.com

Zdroj: phonearena.com