8 hlasových povelov pre Siri, ktoré sú užitočné

8 hlasových povelov pre Siri, ktoré sú užitočné

Siri je digitálna asistentka vyvinutá spoločnosťou Apple, ktorá sa doposiaľ ešte nedočkala podpory slovenského jazyku, no i na nej sa pracuje a snáď sa jej dočkáme v blízkej dobe. Zatiaľ sme odkázaný na využívanie ostatných jazykov, najčastejšie Angličtiny.


Siri-né schopnosti rozpoznávania reči a celkový dojem sa časom od jej vydania v celku zlepšil. Existujú úkony, ktoré dokáže Siri uľahčiť no sú i úkony, na ktoré je Siri úplne zbytočná. My ti priblížime 8 hlasových pokynov, ktoré považujeme za užitočné.

1. Nastavenie časovaču

Zdroj: applegazette.com

Trúfnem si povedať, že mnohí z vás túto možnosť poznajú. No po vyslovení “Set a timer for 10 minutes" v anglickom jazyku sa ti nastaví časovač na 10 minút.

2. Aktualizácia tvojho kalendára

Zdroj: applegazette.com

Siri môžeš taktiež využiť na upravenie tvojho kalendáru vyslovením: "Schedule ... [Udalosť] ... [S kým] ... [kedy] ... at ... [čas]”. Toto ti pridá udalosť v kalendári a je to rýchlejšie ako manuálne zadávanie.

3. Vytvorenie poznámky

Zdroj: applegazette.com

Može sa stať, že počas šoférovania dostaneš dôležitý nápad a chceš ho rýchlo zaznamenať. Stačí ti povedať “Note to self … [Poznámka]” alebo “Make a note … [Poznámka]” a Siri automaticky vytvorí poznámku.

4. Nastavenie pripomienky

Zdroj: applegazette.com

Jedna z najzákladnejších funkcií no i jedna s najväčším využitím. Tu je mnoho možností ako experimentovať s príkazmi a je len na tebe aký kreatívny budeš.
Napríklad "Remind me to take out the trash when I get home” ti pripomenie, že máš vyniesť smeti po tom, ako sa dostavíš domov. Alebo “Set a reminder for … [Vec]” a “Don’t let me forget to … [Vec]” ti umožnia na nič už nezabudnúť.

5. Nastavenie budíku

Zdroj: applegazette.com

Jednoduchým “Set an alarm for ... [Čas] ... [Deň]" si nastavíš budík.

6. Hláskovanie

Zdroj: applegazette.com

Keď nevieš, ako presne sa nejaké slovo píše, stačí povedať "Spell ... [Slovo]" a Siri ti ho vyhláskuje

7. Zistenie počasia

Zdroj: applegazette.com

Po vyslovení "How’s the weather?" ti Siri povie počasie alebo keď povieš "What’s the temperature?" vykoná rovnako. Týmto spôsobom vieš dostať údaje o počasí hlasovo, no Siri ti ich zobrazí aj na displeji.

8. Zobrazenie programu kín v blízkosti

Zdroj: applegazette.com

"Search the movies." a vyhľadajú sa ti programy kín v okolí. Pokiaľ do kina ísť nechceš, môže ti to poslúžiť aspoň ako tip na večerný film doma.


Siri ešte nie je určená na vykonávanie všetkých úkonov, ktoré by si od nej očakával, no i to sa určite časom zlepší a budeme ju môcť využívať ako plnohodnotnú digitálnu asistentku.
A je obrovská škoda, že Siri nepodporuje slovenský jazyk.


Zdroj titulnej foto [wired.com](https://www.wired.com/wp-content/uploads/2015/10/siri-1200x630.jpg) **Zdroj [applegazette.com](http://www.applegazette.com/iphone/sri-commands-actually-useful/)**