10 aplikácií, na ktoré ste možno už dávno zabudli, alebo ich využívate len minimálne

· 2 min read
10 aplikácií, na ktoré ste možno už dávno zabudli, alebo ich využívate len minimálne

Poznáte ich. Predinštalované aplikácie, ktoré vôbec nevyužijete a oni vám len zaberajú miesto na užitočnejší obsah. Apple si však z nejakého dôvodu nechce priznať ich nadbytočnosť. Alebo len nechce sklamať pár skalných fanúšikov? Určite by ste vo svojom zariadení tiež našli pár ikoniek, na ktorých úlohu si už ani nespomeniete. Keď na nich podržíte prst s úmyslom odstrániť ich, len sa zatrasú a neponúknu známy krížikový piktogram. Vtedy viete, že ide práve o pôvodné aplikácie od výrobcu. Ich (subjektívny) prehľad nájdete v tomto článku!

Pripomienky
Osobne naozaj nerozumiem zmyslu tejto aplikácie. Je pravdou, že nie som človek, ktorý by si zapisoval každú jednu povinnosť, radšej trochu potrápim vlastný mozog a pamäťové ložiská. Ak sa toho už nazbiera viac, a ja chcem mať o svojich aktivitách podrobný prehľad, využijem kalendár, poprípade rovno budík.

iBooks
Napriek tomu, že vždy radšej uprednostním papierovú podobu knihy, nie som výhradným odporcom elektronickej podoby, najmä čo sa týka menej dostupných titulov. Čítačka kníh s prirodzeným podsvietením je zrejme najvhodnejšou možnosťou, no akceptujem aj využitie iPadu. Avšak čítať knihu na iPhone, to si skutočne neviem predstaviť.

Game Center
iOS je v mojom okolí ešte vždy výrazne menšinovo zastúpený operačný systém, no úprimne neviem o nikom, kto by túto službu využíval. Sám som to spočiatku skúšal (ako asi všetko), no funkcionalita tejto utility mi príde trochu pofidérna.

Kompas a vodováha
Je vôbec nutné sa k tomu vyjadriť? Rozhodne nechcem ľudí škatuľkovať, no ktorý majiteľ iphone-u ho využíva ako kompas alebo vodováhu? Netvrdím, že nemôže nastať situácia, v ktorej sa zídu, no prečo ich nanútiť každému užívateľovi, tomu skutočne nerozumiem.

Kiosk
Minimálne na Slovensku ľudia zrejme oveľa radšej zájdu do reálneho kiosku, teda novinového stánku, než by časopisy odoberali digitálne. V podstate ide o podobnú záležitosť ako pri iBooks, do časopisov si však navyše ľudia majú často potrebu zapisovať a niektoré výtlačky si odkladať.

Passbook
Aplikácia, ktorú Apple čoskoro plánuje nahradiť inou, no jej využitie zostane podobné. V pokročilejších častiach sveta si prostredníctvom tejto služby môžete rezervovať letenku, stôl v reštaurácii, či lístok do kina. Na slovenských zariadeniach je a v dohľadnej dobe bude, bohužiaľ, nevyužiteľná. Či?

Prvú polovica zbytočností kotviacich v našich zariadeniach pod vlajkou samotného Apple máme za sebou, pokračovanie nájdete na rovnakom mieste už čoskoro. Dovtedy sa určite podeľte o vaše dojmy a skúsenosti s už spomenutými, ale i ďalšími predinštalovanými aplikáciami. Urobiť tak môžete v komentároch, na našom fóre, alebo na facebooku :)

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read