iOS

5 základných funkcií, v ktorých sa Android na iPhone stále nechytá

· 2 min read
5 základných funkcií, v ktorých sa Android na iPhone stále nechytá

Android alebo iOS? To je otázka, na ktorú má každý majiteľ inteligentného telefónu svoj vlastný názor. Nejdeme tu teraz omieľať, ktorý z nich je lepší a prečo. Sú to dva operačné systémy, s dvoma rozdielnymi postojmi k zákazníkom, a preto na to neexistuje presná odpoveď. V dnešnom článku si ale povieme o piatich základných funkciách, v ktorých Android telefóny stále zaostávajú za iPhonmi.

1. Prepínanie do predchádzajúcej aplikácie

Väčšina z nás strávi za sociálnymi sieťami nejaký čas. Či už si píšeme s priateľmi, alebo prezeráme neustále preplnenú nástenku. Tak či onak, celý Facebook je preplnený rôznymi odkazmi na videá z YouTube alebo na rôzne webové stránky. Práve prepínanie medzi nimi zvláda iOS omnoho lepšie ako Android. Pre užívateľa stačí po otvorení inej aplikácie cez Facebook prejsť prstom do ľavého horného okraja a je naspäť tam, kde bol.

Samozrejme, podobnú funkciu obsahuje aj Android, avšak nemá to vyriešené ani zďaleka tak elegantne.

2. Zbytočné tlačidlo späť

iPhone má podľa mnohých zástancov Androidu veľký deficit - chýba mu tlačidlo späť pod displejom. Podľa mňa to ale ani zďaleka nie je také zlé. Pre používateľa je totiž omnoho jednoduchšie po tom, čo pohybuje prstom po obrazovke, prejsť do ľavého horného rohu a vrátiť sa späť, ako keby mal odchádzať preč z dotykovej plochy.

3. Opravovanie textu

V tomto prípade nie je veľmi o čom hovoriť. Ak sa pomýliš pri písaní na Android telefóne, hľadanie správneho písmenka a jeho oprava je pomerne komplikovaná. iPhone to má vyriešené veľmi jednoducho - po podržaní prsta nad slovom sa objaví malá lupa, ktorá umožňuje jednoducho nájsť správne písmeno. A to ani nehovoríme o novej funkcii na klávesnici, s ktorou prišiel 3D Touch. Tam stačí priložiť prst na klávesnicu silnejšie a môžeš jednoducho nájsť chybné písmeno.

4. Rýchly návrat na začiatok stránky

Skvelá funkcia, ktorá na Androide stále chýba, spočíva v jednoduchom návrate na začiatok stránky po prečítaní textu. Pokiaľ si na samom spodku stránky, nemusíš sa vracať hore posúvaním prsta. Stačí, keď klikneš na "status bar", ktorý je v hornej časti obrazovky, a si na začiatku stránky.

5. Klávesnica

Vyskúšal som už mnoho rôznych klávesníc na rôznych telefónoch. Každý výrobca má tú vlastnú a každá má svoje výhody. Aj napriek tomu sa ale, aspoň podľa môjho názoru, žiadna nechytá na tú od Apple. Ťažko povedať prečo, ale píše sa mi na nej omnoho lepšie ako na všetkých ostatných. A nie som jediný. Aj ľudia v mojom okolí so mnou v tomto prípade súhlasia. Kalifornská spoločnosť skrátka vie, ako na to.


Zdroj titulnej foto: androidcentral.com
Zdroj: Phonearena.com