6 vtipných príbehov zo života Steva Jobsa, alebo aj géniovia občas uletia

6 vtipných príbehov zo života Steva Jobsa, alebo aj géniovia občas uletia

Steve Jobs ako zakladateľ Applu je jedným z najviac uznávaných géniov modernej technológie. Mal úžasný zmysel pre techniku a inovácie, vieru vo svoju prácu a dalo by sa povedať, že poznal odpoveď takmer na všetko. Okolo jeho života sa nesie niekoľko zvláštnych a vtipných príbehov. Prinášame vám niektoré z nich.


1. Spočiatku keď firma krvácala a potrebovala financie, museli Steve Jobs aj „Steve“ Wozniak obetovať všetko, čo sa dalo, na jej záchranu. Wozniak predal svoju vedeckú kalkulačku od značky Hewlett-Packard a Jobs dokonca Volkswagen. Svoje najcennejšie veci predali, aby navýšili skromný kapitál spoločnosti a mohli si kúpiť súčiastky na stavbu prvých objednaných počítačov Apple I.


Zdroj: bbci.co.uk


2. Hoci Steve Jobs nepôsobí ako veľký filantrop, nemôžeme povedať, že by bol orientovaný iba na majetok. Napriek tomu, že pozastavil všetky programy Applu spojené s charitou, nevyužil tieto peniaze pre seba. Sám si za svoju CEO prácu vybral iba 1 USD. Tým sa kvalifikoval do kategórie tých zamestnancov, ktorí si zaslúžia zdravotné benefity.


3. Keď Stevovi ukázali prvý prototyp iPodu, hodil ho do akvária. Na vzduchových bublinách demonštroval fakt, že v zariadení je ešte voľný priestor a tým pádom ho vedia vyrobiť ešte menší.


4. Keď sa začali označovať zamestnanci číslami, Stephen Gary Wozniak dostal číslo #1. Tým pádom by pre Steva Jobsa zostávalo číslo #2. To však v ponímaní Jobsa nebolo možné, on predsa nemôže byť druhý za nikým. Tak si namiesto ponúkaného čísla priradil #0.


Zdroj: deccanchronicle.com


5. Jobs volal vtedajšiemu viceprezidentovi Googlu, Vicovi Gundotrovi, aby mu oznámil, že v druhom „O“ v názve Google majú chybu. Podľa Jobsa tam použili nesprávny odtieň žltej. Upokojil ho však, že on to opraví. Tu môžeme vidieť jeho úžasný zmysel pre detail.


6. Steve Jobs jazdil na svojom Mercedese MB SL55 veľmi rád a pravidelne. Pravdou však je, že by ste len ťažko hľadali na aute jeho štátne poznávacie značky.

Je to vôbec možné? Áno je. V Kalifornii platí zákon, že majiteľ vozidla má 6 mesačnú lehotu na to, aby si dal na auto značky. Jobs jednoducho vždy vymenil auto za ten istý model každých 6 mesiacov a tak sa značkám na aute zakaždým s úspechom vyhol.


Zdroj: cloudfront.net


Génius sa jednoducho nezaprie. Steve Jobs bol nielen „kapacita“ vo svete Applu, ale bol to jednoducho človek s originálnym pohľadom na svet.


Zdroj titulnej foto: mobieleproviders.nl
Zdroj: macrumors.com