6 vecí, v ktorých iPhone 7 prekonal Samsung Galaxy S7

· 3 min read
6 vecí, v ktorých iPhone 7 prekonal Samsung Galaxy S7

Mnohí ľudia pokladajú za najväčšieho konkurenta nového iPhonu 7 a 7 Plus práve smartfóny od Samsungu Galaxy S7 a S7 edge. Ponúkajú odlišný výbavu a dizajn, rozdielne operačné systémy a každý jeden v niečom vyniká. Dnes sa pozrieme na 6 vecí, v ktorých nový iPhone 7 prekonáva smartfóny Samsung Galaxy.

1. Optický zoom

Optický zoom je novinka, ktorú zatiaľ ponúka naozaj málo smartfónov. IPhone 7 je jedným z nich. Na rozdiel od digitálneho zoomu tak môžu majitelia iPhonov približovať aj bez straty kvality a "orezania" fotografie. Mobily od Samsungu zatiaľ nič podobné neponúkajú.

zdroj: digitaltrends.com

2. Lepšia podpora aplikácií

Developeri aplikácií vo všeobecnosti preferujú iOS pred Androidom. Je to spôsobené najmä tým, že vývoj na operačný systém od Apple je o niečo jednoduchší, keďže nie sú nútení optimalizovať ich na stovky rôznych mobilov. Aj preto sa často stáva, že aplikácie na Android vychádzajú o niečo neskôr ako na iOS. Napríklad hru Super Mario Run dostali iPhony exkluzívne ešte pred Androidom.

zdroj: engadget.com

3. Viac aktualizácií OS

Majitelia iPhonov 7 si môžu byť istí, že najbližšie roky budú dostávať vždy najčerstvejšie aktualizácie operačného systému iOS. Apple pred Googlom stále vyniká v podpore starších zariadení. IPhone 5 je napríklad už štvorročný mobil a aj napriek tomu dostal pred pár dňami plnú aktualizáciu iOS 10. Môžeme to porovnať s Galaxy S4, ktorý je o pol roka mladší než iPhone 5 a aktualizácie Androidu 6.0 sa nedočkal. Navyše, nové verzie systému Android sa na Samsung telefóny dostávajú aj niekoľko mesiacov po ich oficiálnom vydaní.

zdroj: forbes.com

4. Viac pamäťových možností

IPhone 7 prišiel ako prvý iPhone s 32 GB, 128 GB a 256 GB pamäťovými variantmi. Galaxy S7 ponúka len 32 GB pamäť. Samozrejme, je možné ho rozšíriť dokúpenou pamäťovou kartou. Tá má ale, bohužiaľ, svoje nevýhody. Napríklad na ňu nie je možné presunúť všetky aplikácie.

zdroj: twitter.com

5. Rýchlejší procesor

Podľa prvých testov nového procesora A10, ktorý je použitý v iPhone 7, ide o najrýchlejší procesor použitý v mobiloch vôbec. Údajne je až taký výkonný, že by mohol pokojne poháňať niektoré laptopy. V Galaxy S7 je použitý Snapdragon 820, ktorý je taktiež veľmi rýchly, ale na A10 sa nechytá.

zdroj: wccftech.com

6. Stereo reproduktory

Novinkou iPhonu 7 sú aj stereo reproduktory. Jeden sa nachádza na spodnej strane zariadenia, druhý na vrchu. Pre porovnanie, Galaxy S7 má len jeden reproduktor, takže v hlasitosti zvuku sa s novou vlajkovou loďou spoločnosti Apple nemôže porovnávať.

zdroj: abuomar.ae


Zdroj titulnej foto: businessinsider.com
Zdroj: businessinsider.com