6 skvelých trikov, ako nabíjať svoj iPhone rýchlejšie

Nabitie batérie iPhonu z úplnej nuly na 100 % je otázka niekoľkých hodín. Občas sa ale stane, že na to nemáš dostatok času a svoj smartfón potrebuješ nabiť čo najrýchlejšie. Preto ti prinášame 6 užitočných trikov, vďaka ktorým dokážeš nabíjať iPhone rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.


1. Nenabíjaj cez počítač

Pokiaľ sa snažíš nabíjať svoj iPhone čo najrýchlejšie, rozhodne by si tak nemal robiť cez počítač. Nezáleží na tom, či máš PC s Windowsom alebo Mac. Nabíjanie klasickým adaptérom v zásuvke je možno menej pohodlné oproti USB portu v laptope, avšak dodáva výrazne viac ampérov. Nabíjanie je vďaka tomu rýchlejšie.

zdroj: pntbrother.com

2. Používaj inú nabíjačku

Jeden z veľkých mýtov, ktorý koluje medzi majiteľmi iPhonov, je, že najlepšia nabíjačka je originálna. To ale nie je pravda. Niektoré alternatívy výrobcov tretích strán síce môžu byť nekvalitné a lacné, avšak nájdu sa aj také, čo prekonajú originál.

Nabíjačky pribalené v krabici s iPhonom totiž vydávajú len jeden ampér aj napriek tomu, že iPhone je schopný spracovať 2,1 ampérov. Na internete môžeš nájsť podarené kusy už od desiatich eur. Poprípade môžeš skúsiť použiť originálnu nabíjačku od iPadu, tá je o niečo silnejšia.

zdroj: sbsmobile.it

3. Zbav sa krytu

V niektorých prípadoch môže za spomalené nabíjanie práve kryt na mobil. Lítium-iónová batéria si totiž úplne nerozumie s vysokými teplotami, ktoré môže priliehajúci kryt na tele iPhonu spôsobovať. Dokonca aj spoločnosť Apple tvrdí, že najlepšie výsledky nabíjania dosiahneš v udržiavaní baterky v izbovej teplote.

zdroj: cbsistatic.com

4. Zapni mód lietadlo

Tip, ktorý pozná snáď každý majiteľ iPhonu. Pri móde lietadlo sa v mobile vypnú viaceré funkcie, ktoré zaťažujú baterku, ako napríklad Bluetooth alebo mobilné dáta. Pri nabíjaní tak dokážeš ušetriť niekoľko minút, avšak za cenu, že sa ti dočasne nikto nedovolá. Menej drastickou alternatívou tak môže byť zapnutie Low Power Mode (režim slabej batérie), ktorý firma Apple pridala s príchodom iOS 9.

zdroj: wpengine.netdna-cdn.com

5. Zabudni na bezdrôtové nabíjanie

Čo sa bezdrôtového nabíjania týka, iPhone na to svoje ešte stále čaká. Konkurenční výrobcovia ho pritom ponúkajú už niekoľko rokov. Zarytým fanúšikom Apple tak nezostáva nič iné než zakúpenie zariadenia tretích strán, ktoré niečo podobné dokáže.

Spomeňme napríklad obľúbené kryty na iPhone, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie. Práve tie ale často spomaľujú nabíjanie. Pre takéto "bezdrôtové nabíjanie" sa doba strávená na nabíjačke môže predĺžiť pokojne aj o hodinu.

zdroj: dogandbonecases.com

6. Použi overené triky na šetrenie batérie

Nabíjaniu môžeš dopomôcť aj overenými trikmi na šetrenie batérie. IPhone sa dostane na stovku rýchlejšie, ak ho zbavíš niekoľkých zbytočných záťaží. Skús znížiť jas obrazovky, vypnúť notifikácie, vypnúť lokalizačné služby alebo si v nastaveniach skontrolovať, ktoré appky najviac využívajú baterku, a zavrieť ich.

zdroj: businessinsider.com


Zdroj titulnej foto: nairaland.com

Zdroj: businessinsider.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen