iOS

5 základných funkcií, v ktorých sa iOS stále nechytá na Android

· 2 min read
5 základných funkcií, v ktorých sa iOS stále nechytá na Android

Keďže mal článok môjho kolegu veľký úspech, rozhodol som sa pre pokračovanie. Tentokrát to však vezmeme z druhej strany a ukážeme si, čo Android ponúka naviac oproti telefónu s nahryznutým jabĺčkom.

1.) Otvorenosť

Áno, toto je faktor, ktorý pri kúpe konkrétnych typov zariadení naozaj zaváži, pretože niektorí ľudia majú radi, keď si môžu prispôsobiť systém podľa svojich predstáv. Aj keď je v tomto iOS stále viac benevolentný a od iOS 4 si dokonca používatelia môžu nastaviť aj svoju vlastnú tapetu, tak to stále nie je to, čo ponúka Android.

2.) Vychytávky od výrobcov

Na zariadeniach od Sony si môžeš zrkadliť obrazovku zo svojej Playstation, telefón od Samsungu zas sleduje tvoje oči, keď čítaš, a podľa toho posúva text. Skrátka, každý výrobca ponúka niečo naviac a je len na tebe, čo si vyberieš.

zdroj: sony.com

3.) Práca so súbormi

Ako veľmi som nadával, keď som nevedel dostať súbor z aplikácie do aplikácie, pretože to jednoducho menu zdieľania neponúkalo. V Androide tento problém odpadá. Môžeš voľne pohybovať všetkými súbormi a pracovať s nimi. Zazipovať ich, upravovať, čokoľvek. To iOS nedokáže a osobne by som uvítal na iPhone aplikáciu "Storage", kde by si používateľ mohol nahádzať súbory, ktoré potrebuje, a následne ich odtiaľ ťahať do iných aplikácií.

zdroj: theandroid-mania.com

4.) Používateľské účty

Aj keď na telefóne to veľký zmysel nedáva a môžeš sa pýtať, prečo by si mal vytvárať profil a zdieľať svoj telefón ešte s niekým, pri tabletoch to má obrovský zmysel. Často sa totiž stáva, že iPad v domácnosti leží len tak na pohovke a zoberie ho do rúk ten, kto ho potrebuje. Vtedy by možnosť zvoliť si používateľský účet dávala zmysel.

zdroj. cnet.com

5.) Pravé widgety

Android má stále navrch, čo sa týka widgetov, ktoré môžu byť rozmiestnené po ploche, a tým uľahčia používanie. Ak mám ale hľadať widget v notifikačnom centre, tak si radšej rovno otvorím danú aplikáciu, čím, logicky, widgety strácajú význam. Hoci som určitý čas primárne používal iOS 9, neprišiel som im na chuť.

Tak, to by sme mali. Neber to tak, že som iba hejter, ktorý chce ponížiť operačný systém, samozrejme, iOS je skvelý systém a tiež má svoje prednosti a vedel by som napísať podobný článok práve o nich. Povedal som si však, že by sa pár slov o prednostiach Androidu zišlo tiež, nech máme pohľad z oboch strán.


Zdroj titulnej foto: knowyourmobile.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read