5 vecí, ktoré by si so svojim iPhonom mal prestať robiť

5 vecí, ktoré by si so svojim iPhonom mal prestať robiť

Ak je to u teba rovnako ako u nás a tvoj smartfón je pre teba vlastné dieťa mal by sa na základe toho oň aj tak starať. V tomto článku ti prinesieme 5 vecí, ktoré by si so svojim iPhonom mal vyčleniť z každodenného používania.

Nevypínanie svojho zariadenia

Svoje zariadenie by si mal vypnúť aspoň raz do týždňa. Ak tak nerobíš pravedpodobnosť, že sa tvoja batéria znehodnotí skôr, rastie. Neustály chod tvojho smartfónu môže namáhať jak batériu, tak i hardvérovú stránku tvojho zariadenia.
Zdroj: thinkapple.sk

Neustále ti beží WiFi a Bluetooth alebo Mobilné dáta

Počas toho, ako máš spustený Bluetooth, WiFi, mobilné dáta alebo viacero naraz sa ti vybíja batéria rýchlejšie. Po vypnutí týchto troch elementov uľavíš nielen iPhonu ale aj sebe pretože ti vydrží batéria dlhšie a rovnako sa predlžuje životnosť zariadenia.

Zdroj: support.apple.com

Nabíjanie počas noci

Táto metóda nabíjania je možno veľmi pohodlná, no mnoho ľudí tvrdí, že to nieje dobrý nápad. Počas dlhodobého opakovania tohto nočného procesu môže dojsť k degradácii batérie.
Už po dlhú dobu sa šíri debata o tom, či takto svoj smartfón nabíjať alebo nie. Internet sa viac zhoduje, že je najlepšie pre tvoju batériu ak prerušíš nabíjanie dosiahnutí intervalu 90 do 100 percentilu kapacity batérie.

Nečistenie svojho miláčika

Zaujímal si sa už o to čo sa nachádza na povrchu tvojej dotykovej obrazovky? Pokiaľ nie, tak to určite urob. Čistiť svoj displej by som odporúčal denne, pretože povrch niektorých obrazoviek je doslova odporný. Tak isto je z času na čas prefúknuť nabíjací port, do ktorého sa môžu dostať prachové čiastočky alebo rôzne iné telieska.

Zdroj: everythingicafe.com

Používanie iPhone počas extrémnich podmienok

Tvoj iPhone nebol dizajnovaný na prekonávanie extrémnych podmienok, či to je extrémny chlad alebo extrémna horúčava. Určite si zažil, že sa ti na lyžovačke vypol smartfón.
Odborníci odporúčajú si svoj iPhone uchovať na takom mieste, kde nieje vystavený priamemu pôsobeniu vyššie spomenutých extrémnych podmienok.
Za týmto účelom ti poslúži dobre napríklad nejaká príručná taška.

Zdroj: padandquill.com


Zdroj titulnej foto [thinkapple.sk](https://www.thinkapple.sk) **Zdroj [huffingtonpost.com](http://www.huffingtonpost.com/entry/iphone-mistakes-tips-tricks_u_55e452ece4b0c818f61859d2)**