5 tipov, ktoré (ne)pomôžu výdrži tvojho iPhonu

· 1 min read
5 tipov, ktoré (ne)pomôžu výdrži tvojho iPhonu

Na internete nájdeš stovky, ba až tisícky článkov o tom, ako ušetriť čo najviac šťavy v akumulátore tvojho iPhonu. Tento článok ale bude trošku iný. Povieme ti v ňom o "trikoch", ktoré fungovať nebudú.

Čítaj tiež: 8 tipov na zlepšenie batérie na iOS 9/8

Tieto poznatky pochádzajú od jedného z redaktorov stránky zdnet.com. Všetko dôkladne skúsil a prišiel s výsledkom, že nižšie spomenuté "tipy" ti veľmi nepomôžu.

  1. Vypínanie Bluetooth - Novšie zariadenia už majú Bluetooth, ktorý nežerie toľko batérie, takže pokiaľ ho nepoužívaš, spotreba je naozaj zanedbateľná.

  2. Zatváranie aplikácií - Jediná výnimka by bola, ak by nejaká aplikácia nebola dobre optimalizovaná, to si ale môžeš skontrolovať.
    Zdroj: rack.2.mshcdn.com

  3. Vypnutie možnosti "Nastaviť automaticky" v menu Dátum a čas - Nepýtaj sa nás, prečo si niekto myslí, že s týmto nastavením si pomôže nejakým tým percentom navyše.

Čítaj tiež: iOS: Starostlivosť o akumulátor, výdrž batérie, zrýchlenie systému

  1. Vypnutie vibrovania pri prichádzajúcom telefonáte či správe - Je pravda, že vibračný motorček spapá nejaký ten podiel z akumulátora, ale pokiaľ ti príde do dňa pár správ a jeden telefonát, niet sa čoho obávať.

  2. Vypnutie Spotlight vyhľadávania - Očividne má firma Apple túto funkciu premyslenú a počíta s tým, že ju budeš využívať, tak sa rozhodla, že ju optimalizuje tak, aby neublížila tvojej batérii.

Samozrejme, treba nás brať s rezervou. Ak naozaj šetríš každú sekundu počas dňa, môžeš využiť aj tieto triky. Ak ale prichádzaš domov s aspoň 20 % a aplikuješ aspoň jeden zo spomenutých trikov, môžeš s tým pokojne prestať.

Zdroj titulnej foto: imore.com
Zdroj: zdnet.com