5 skvelých trikov, ktoré ti urýchlia nastavovanie Macu

· 2 min read
5 skvelých trikov, ktoré ti urýchlia nastavovanie Macu

To, že aplikácia systémových nastavení slúži na nastavovanie Macu, snáď spomínať netreba. Zoznám sa ale s niektorými jednoduchými trikmi, ktoré ti urýchlia a uľahčia prácu pri nastavovaní Macu.

Rýchla cesta do konkrétnej časti nastavení pomocou Docku

Keď pravým tlačidlom myši klikneš na ikonu aplikácie systémových nastavení, vyskočí ti bublina, v ktorej si vieš vybrať priamo z jednej časti, ako priamo v aplikácii nastavení.
Zdroj:thinkapple.com
Používaj klávesové skratky

Používanie klávesových skratiek ti uľahčí prácu nielen s nastaveniami, ale aj s celým systémom. V prípade, že sa chceš rýchlo dostať do určitých nastavení, hľadaj logickú súvislosť medzi znakmi na klávesnici a tým, čo potrebuješ zmeniť. Napríklad ak nastaviť niečo s displejom, stlačíš option (alt/⌥) plus F1 alebo F2. Teda klávesu, pomocou ktorej upravuješ jas displeja. Alebo ak chceš nastaviť niečo so zvukom, stlačíš opäť option (alt/⌥) plus F10, F11 alebo F12, teda tlačidlá na úpravu hlasitosti. Používanie týchto skratiek je, podľa môjho názoru, veľmi intuitívne a premyslené.

Odstráň ikony, ktoré nevyužívaš

V novom systéme OS X je možné odstránenie ikon v nastavení, ktoré nevyužívaš príliš často. Po prejdení do systémových nastavení podrž kurzor na tlačidle v hornej časti Zobraziť všetky a po zrolovaní bubliny až na spodnú časť nájdeš tlačidlo Prispôsobiť. Potom jednoducho označíš, ktoré ikony v nastaveniach nechceš.

thinkapple.com

Použi vyhľadávač

Nevieš si spomenúť na presný názov niečoho? Nič to! Stačí v hornom pravom rohu kliknúť od poľa pre vyhľadávanie a zadať aspoň približné slovo. Aplikácia funguje veľmi svižne a prehľadne, a tak ti hneď zobrazí relevantné výsledky.

Zmeň si usporiadanie

Aplikácia má možnosť zmeny usporiadania, buď podľa abecedy, alebo podľa logických súvislostí. V lište klikni na Zobraziť a vyber si spomedzi spomínaných dvoch usporiadaní.

Zdroj titulnej foto: picjumb.com

Zdroj: idownloadblog.com