5 šialených vecí, ktoré spôsobila hra Pokémon GO

· 3 min read
5 šialených vecí, ktoré spôsobila hra Pokémon GO

Pokémon GO je hit posledných pár dní. Milióny hráčov po celom svete opustili vyhriate kreslá a hrajú mobilnú hru vonku. Hra, pri ktorej musia užívatelia chodiť a bádať ale musela nutne priniesť mnoho divných situácií. Poďme sa pozrieť na 5 šialených príhod hráčov Pokémon GO.

1. Tínedžerka objavila mŕtve telo

Dňa 8. júla, len pár dní po oficiálnom predstavení hry, našla 19-ročná Shayla Wiggins popri hľadaní pokémonov mŕtve telo. Pokúšala sa chytiť vodného pokémona pri rieke Riverton, ale popri prečesávaní okolia natrafila na telo plávajúce vo vode. Rýchlo vytočila tiesňovú linku a počkala na príchod polície. Tá prišla na to, že telo bolo na mieste menej ako 24 hodín, a vylúčila cudzie zavinenie.

zdroj: cdn.segmentnext.com

2. Lúpeže

O populárnu hru sa začali zaujímať aj rôzni zlodeji, ktorí v nej vidia veľkú príležitosť. Hra totiž motivuje ľudí stretnúť sa v určených oblastiach a chytať pokémonov spolu. Štyria americkí tínedžeri vytvorili tesne pred druhou hodinou špeciálny bod záujmu, kam lákali ostatných lovcov pokémonov. Nečakalo tam na nich ale žiadne zaujímavé miesto, ale skupinka ozbrojených mladíkov. Polícia vinníkov rýchlo zatkla po tom, čo údajne okradli jedného chodca.

zdroj: http://static.lakana.com/

3. Posielanie ľudí na naozaj divné miesta

Lovci pokémonov sa dennodenne vydávajú na rôzne miesta. Niektoré body záujmu sú celkom obyčajné lokácie, iné sú o niečo divnejšie. Body sa nachádzajú v rôznych striptízových kluboch, v londýnskej bezpečnostnej agentúre, na toaletách, v kostoloch. Jedna z austrálskych policajných staníc dokonca musela na dvere vylepiť oznam, aby dnu nevchádzali hráči Pokémon GO. Dom jedného z používateľov bol zas označený ako telocvičňa a pred svojou bránou začal nachádzať fanúšikov pokémonov.

4. Hru hrajú aj vojaci na území ISIS

Americkí vojaci momentálne bojujú s islamským štátom v Iraku. To im ale nebráni v tom, by sa zabavili počas prestávky. Po internete tak kolujú screenshoty z vojnovej oblasti, na ktorej veselo postávajú rôzne druhy pokémonov.

zdroj: http://cdn.bgr.com/

5. Hráči obvinení z drogového obchodu

Americký štyridsiatnik nemohol v noci zaspať, a tak si stiahol túto populárnu hru. Okolo tretej hodiny sa šiel prejsť po okolí. Prišiel ku dvom černochom, ktorí mu pomohli s nájdením jedného pokémona. Na chvíľu sa s nimi dal do reči, keď sa odrazu objavili policajti. Tí si mysleli, že ide o drogový obchod, a traja "náhodní známi" mali čo robiť, aby im vysvetlili, že len hrajú mobilnú hru.

zdroj: waterfordwhispersnews.com


Zdroj titulnej foto: forbes.com

Zdroj: onecountry.com, mentalfloss.com