5 otrasných kópií iPhonov. Neuveríte, čo zasa výrobcovia vymysleli

iPhony sú už roky na vrchole pomyselného rebríčka smartfónov a nezdá sa, že by ich tak skoro niekto prekonal. Či už obľúbenosťou, predajmi, alebo ziskami. Nie je sa preto čo čudovať, mnoho výrobcov sa snaží túto úspešnú značku napodobniť. Celkom ľahko sa tak môžeme dostať k rôznym napodobeninám iPhonov za zlomkové ceny. Niektoré sú vydarenejšie a bežný človek by ich od originálu rozoznal len ťažko, iné už menej. V dnešnom rebríčku sa zameriame na také, ktoré vás svojou komickosťou a absurdnosťou pobavia.


5. E-boda T300

Začneme hneď z ostra. Rumunský výrobca telefónov E-boda si povedal, že skúsi zakomponovať prvky z iPhonu 6 do klasického tlačidlového mobilu. Toto delo v oblasti telefónov je dodávané s jednojadrovým procesorom a s neuveriteľnými 32 MB pamäte RAM. Mobil obsahuje veľký 2,8-palcový displej s rozlíšením 240 x 320 pixelov a 0,3-megapixelový zadný fotoaparát určený pre náročných fotografov. A teraz sa podržte! E-boda T300 je dodávaná v zlatej farbe, presne ako iPhone 6.


4. E-boda T200

Pri rumunskom výrobcovi ešte chvíľu zostaneme. Jeho model T200 snáď dokáže prekonať len o generáciu starší telefón, ktorý pre zmenu kopíruje prvky zo starších iPhonov 5 a 5S. Samozrejme, je určený len pre najnáročnejších používateľov. Opäť tu nájdeme spomínaný jednojadrový procesor, 0,3-megapixelovú kameru, avšak obrazovka je o niečo menšia a krajšia. V 2,4 palcoch nájdeme rozlíšenie až 360 x 400 pixelov! Skoro by sme mohli hovoriť o Retina displeji!


3. iPhone nano

Momentálne kolujú po internete zvesti, že Apple chystá menší štvorpalcový model iPhone 6C. Mnohí užívatelia si myslia, že je 4,7 palcov priveľa. Čo však s používateľmi, ktorí by chceli ešte menší iPhone, ako bude 6C? Čínski výrobcovia na to majú svoju odpoveď - iPhone nano. Nevieme presne, čo tento bezpochyby silný konkurent kalifornskej spoločnosti obsahuje a akými komponentmi sa môže pýšiť. Po internete však koluje mnoho fotografií šťastných majiteľov tohto malého, len osemcentimetrového "iPhonu".


2. Cooli 902

Na druhom mieste nášho rebríčka je mobil so skutočne originálnym názvom - Cooli 902. Proti svojim konkurentom ide naozaj tvrdo. 2-megapixelový fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth, dokonca aj podpora .mp4 a .mp3 súborov. Dizajn pripomína iPhone, avšak výrobcovia mu dali naviac QWERTY klávesnicu, ktorú ocení nejeden používateľ. Myslím, že firma Apple by sa mala začať obávať o svoje prvenstvo na poli smartfónov.


1. The iPhnoe

Výhercom dnešného rebríčka sa stáva bezkonkurenčne The iPhnoe! Nie, nejde o nijaký preklep, ale o úsmevnú kópiu iPhonu z dielne čínskych vývojárov. Ťažko povedať, čo sa preháňalo v hlave dizajnéra, keď navrhoval tento model. iPhnoe vyzerá ako starší iPhone 4, ktorý sa dostal do rúk niekomu, kto to nemal v hlave v poriadku a vytvoril niečo dokonale divné a škaredé.

Zdroj: thinkapple.sk

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen