5 nových funkcií iPhonu 8, ktoré nám naznačil iOS 11

5 nových funkcií iPhonu 8, ktoré nám naznačil iOS 11

To že iPhone 8 bude bežať na systéme iOS 11 je isté, preto je nový iOS pravdepodobne prispôsobený pre bezproblémovú prácu s ďalšou generáciou vlajkovej lodi Applu. Vďaka tejto skutočnosti môžeme v tomto softvéri nájsť niekoľko kľúčových vecí, ktoré naznačujú nové funkcie pre iPhone 8.

Dnes vám prinášame päť funkcií pre iPhone 8, ktoré nám naznačil iOS 11:

5. Možnosti rozšírenej reality (AR) na vyššej úrovni

idropnews.com

Oficiálne predstavenie ARKitu jednoznačne naznačuje vysoké ambície spoločnosti v oblasti rozšírenej reality. Zatiaľ čo niektoré staršie iPhony budú môcť používať aplikácie vyvinuté v ARKite, iPhone 8 posunie rozšírenú realitu na ďalšiu úroveň. Zariadenie by malo byť vybavené pokročilým 3D senzorom a lasermi mapujúcimi hĺbku.

4. Bezrámikový OLED displej

idropnews.com

Bezrámikový OLED displej je asi najviac očakávaný prvok nadchádzajúceho iPhonu, no jemné vylepšenia užívateľského rozhrania iOS 11 naznačujú aj ďalšie zmeny. Ikony pre signál a stavovú lištu boli mierne prepracované a zhustené, pravdepodobne kvôli hornému výrezu pre kamery, senzory a reproduktor.

3. Bezdrôtové nabíjanie

O bezdrôtovom nabíjaní pre nový iPhone sa už dlho hovorilo, hoci stále nevieme v akej forme. Vývojári našli v iOS 11 súbor pomenovaný ako "engage_power.caf" a tvrdia, že ide o zvuk pre bezdrôtové nabíjanie. Ide konkrétne o zvuk potvrdzujúci pripojenie nabíjačky do iPhonu. Zvuk si môžte vypočuť na videu vyššie.

2. Lepšie kamery, lepšie úložisko

gadgetstouse.com

Apple počas WWDC predstavil nový formát pre fotografie v iOS 11 s názvom HEIF. Videá už nebudú komprimované pomocou kodeku h.264, a obrázky nasnímané fotoaparátom už nebudú uložené ako súbory JPEG. Nové formáty súborov ušetria okolo 50% úložného priestoru v porovnaní so starými, čo naznačuje, že fotoaparát pre iPhone 8 pravdepodobne dostane radikálne vylepšenia. Lepšie kamery znamenajú lepšiu kvalitu obrazu, čo naopak znamená väčšiu veľkosť súborov. Prechod Applu na HEIF súbory teda poukazuje na ambície fotoaparátu pre iPhone 8. Netreba taktiež zabúdať na pokročilé funkcie fotoaparátov s funkciami AR a 3D, ktoré zrejme budú zaberať viac miesta ako tradičné fotografie.

1. Touch ID pod displejom

idropnews.com

Pokiaľ v posledných mesiacoch pravidelne sledujete novinky o iPhone 8 tak vám je známe, že Apple zrejme stále uvažuje kam umiestni snímač odtlačkov. Beta verzia iOS 11 však naznačuje snímač Touch ID umiestnený pod displejom. Existuje niekoľko náznakov, že Apple nahradí Home Button senzorom vloženým do displeja.

Jedným z príkladov je App Store, kde je k dispozícii ikona odtlačku prsta, ktorá sa nachádza zhruba tam, kde by bol virtuálny Home Button (ako na obrázku vyššie). Prst by teda stačilo priložiť na obrazovku, a nie na analógový senzor alebo tlačidlo.

Zdroj titulnej foto: macrumors.com
Zdroj: idropnews.com