5 nečakaných faktov o Apple

5 nečakaných faktov o Apple

Predstavovať inovatívnu spoločnosť Apple dnešnému svetu nie je vôbec potrebné. I napriek tomu vám ponúkame pár zaujímavostí, na ktoré ste dosiaľ možno ešte nenarazili.


1. Apple vám neuzná reklamáciu, ak ste fajčili v blízkosti ich počítača


Môže sa to zdať neuveriteľné, ale je to skutočne tak. Apple sa snaží chrániť svojich zamestnancov od zdravotných rizík počas ich práce. Preto ak je dokázané, že sa nachádzajú na vašom prístroji nikotínové stopy, neuznajú vám reklamáciu a vaša záruka je tým neplatná.


Ako to začalo?
Niektorí z technických pracovníkov mal obavy z pasívneho fajčenia a považoval počítač za kontaminovaný, keďže sa na ňom nachádzali stopy nikotínu. Keď bol ohľadom sťažnosti kontaktovaný Steve Jobs, odpovedal, že keďže nikotín je na zozname nebezpečných látok OSHA (Správa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci), a tak nemôže zamestnancov nútiť pracovať na počítačoch, ktoré sú kontaminované.


Zdroj: deviantart.net


2. Máte lepšiu šancu dostať sa na Harvardskú univerzitu ako získať prácu v obchode Apple


Záujemca o prácu pre spoločnosť Apple musí prejsť množstvom testovacích otázok, ktoré nie sú úplne štandardné. Musíte v nich prejaviť nielen technické znalosti, ale aj schopnosť riešiť zložité situácie a logické príklady.


Ak by sa vám predsa len podarilo u firmy Apple zamestnať, ani začiatky nebudú celkom jednoduché. Čo sa týka práce v manažmente, začiatočníci musia prejsť prísnym testovacím obdobím. Ako prvé dostávajú „frešmeni“ falošné projekty, aby si Apple overil ich zručnosti, ale i lojalitu voči firme.


3. Apple disponuje takým množstvom peňazí, že by si mohol kúpiť spoločnosti ako Netflix, Twitter, Tesla a Facebook


Čo je však ešte zaujímavejšie, Apple má dokonca viac peňazí ako Štátna pokladnica USA.


Zdroj: insidercdn.com


4. Obrátené logo


Logo značky Apple prešlo určitým vývojom. Pôvodné logo s Isaacom Newtonom bolo kvôli prílišnej detailnosti zmenené na odhryznuté jablko. Postupne sa zmenilo z dúhového až na lesklé strieborné.


Do roku 1990 však malo maličkú chybu. Keď sa otvoril laptop so symbolom spoločnosti, mohli ste „odhryznuté jablko“ vidieť obrátene. V bežnom živote to nebol žiaden problém. Ten však nastal, keď boli laptopy použité vo filmoch. Ak bol záber na ženu sediacu za počítačom, logo bolo vidno hore nohami. Tvorcovia filmov si kupovali od spoločnosti nálepky, aby mohli symbol správne obrátiť. V roku 1990 spoločnosť ich problém vyriešila, keď logo na laptopoch obrátila naopak.


Zdroj: tonymacx86.com


5. Maximálna utajenosť nových projektov


Spoločnosť Apple je veľmi opatrná vo výbere zamestnancov a taktiež pri uvádzaní nových projektov. Apple má dokonca najatých vlastných tesárov, ktorí sú vždy pripravený postaviť nové steny v spoločnosti. Aj nezasvätení pracovníci vždy tušia, že prichádza nový produkt, pretože tímoví tesári sa presťahujú do kancelárie a postavia steny okolo stolov tých zamestnancov, ktorí sa projektom zaoberajú.


Zdroj titulnej foto: iphonehacks.com
Zdroj: thinkapple.sk