5 najužitočnejších gadgetov pre iPhone

· 3 min read
5 najužitočnejších gadgetov pre iPhone

Napriek tomu, že samotné zariadenie poskytuje tucty príležitostí na zábavu, ale i dômyselné a praktické využitie, všetko sa doň jednoducho nevojde. Práve preto existujú najrôznejšie gadgety, našinec by povedal príslušenstvo. Tie nie sú síce nevyhnutné, ale po navyknutí na ich prítomnosť často nevyhnutné. My vám prinášame prehľad tých najlepších noviniek, o ktorých by mal vedieť každý majiteľ iPhone-u.

Zdroj energie a LED svetlo Monoprice (20€)

Táto nenápadná vecička je len o niečo väčšia ako balzam na pery, no ukrýva v sebe dostatok energie, aby nabila váš iPhone až dva krát po sebe. Stačí ho pripojiť lightning konektorom a nedostupnosť elektrickej siete vás nemôže ohroziť. Navyše funguje ako LED baterka. Pre ľudí, ktorí radi chodia do voľnej prírody ideálne.

==Držiak do auta iOttie Easy 1 touch (23€) ==

V tomto odvetví existujú stovky funkčných (a menej funkčných) doplnkov. Ak ste nejaký z nich už vyskúšali a sklamal vás, dajte šancu tomuto od značky iOttie. Ponúka 360 stupňovú rotáciu a mimoriadne spoľahlivú priliehavosť ku sklu. Jeho prednosťou je takisto univerzálnosť, čo sa typu vášho zariadenia týka - pasujú doň všetky telefóny so šírkou v rozpätí 5 až 9 cm. Jeho dizajnéri mysleli takisto na nabíjanie, pre ktoré vytvorili efektívny výrez.

==Foto-šosovky OlloClip 4-in-1-iPhone (70€) ==
iPhone je podľa amerických ankiet najpoužívanejším zariadením na zhotovovanie fotografií. Týmto statusom sa Apple pýši nie len vďaka ,,bežným'' amatérskym fotografom. Na najnovšie modely sa dajú zachytiť skutočne kvalitné snímky. Samozrejme, so správnym príslušenstvom (a výtvarným citom). Jedným z cenovo dostupných je sada 6 mini prídavných objektívov značky OlloClip, ktoré prinášajú možnosť zhotoviť fotografie v štýle fisheye či širokouhlé zábery. Takisto ponúkajú až 15-násobný zoom a úchytky na nohavice, či šnúrku na krk. Dajú sa nasadiť na prednú, i zadnú kameru. Tak čo, pouvažujete?

Logitech Harmony Home Hub (85€)
Všetci fanúšikovia televízie, herných konzol a najrôznejších audiosystémov, ktorí sú zároveň majiteľmi iPhone-u 6(plus), by si mali teraz nachystať podbradník, pero a papier na list pre letného Ježiška. Nové ovládacie centrum od Logitech spraví z vášho mobilu ovládač azda na všetky zariadenia poskytujúce zábavu, ktoré vlastníte. Jednoducho si stiahnete aplikáciu z Appstore, vďaka ktorej môžete ovládať až 8 zariadení aj spoza zatvorených dverí a váš hrad zábavy má nového kráľa.

Dokovacia stanica Griffin Powerdock 5 (100€)
No a v neposlednom rade tu máme niečo pre zásadových ,,jabĺčkarov'', alebo pre rodinu, kde má každý člen svoje Apple zariadenie. Na pripojenie viacerých z nich do elektrickej siete potrebujete hneď niekoľko elektrických zástrčiek a tie nie sú vždy po ruke. Navyše počas nabíjania zaberú veľa miesta, a často zapletené v kábloch narušia estetickú čistotu, najmä čo sa pracovného prostredia týka. Každý z menovaných neduhov rieši práve dokovacia stanica Griffin Powerdock, na ktorej si nabijete až 5 zariadení naraz. Navyše na stole nezaberie viac miesta ako jeden iPad. A pritom ich nabije až 5 ;)