hry

5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (8. - 14.6.2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (8. - 14.6.2015)

Tak, ako každý týždeň, aj dnes vám prinášame 5 najlepších hier, ktoré vyšli za posledný týždeň na iOS zariadenia. Takže zoberte svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!

Green Ninja

Prvou hrou, ktorá vyšla tento týždeň a zaujala redakciu je titul Ninja Frog. Ako malá zelená žabka ovládajúca kung-fu bude vašou úlohou utiecť z pazúrov zlých ninjov. Napriek tomu, že ide o ninja žabu, ktorá kopancami zráža nepriateľov k zemi, túto hru by sme zaradili skôr do ťahových stratégií a logických hier. Čaká na vás hromada úrovní, ktorými sa budete musieť prekopať, pričom cieľ je neustále jediný – zničiť všetkých nepriateľov. Hru sprevádza jednoduchá, ale podarená pixelová grafika. Spočiatku jednoduché logické levely sa časom premenia na skutočné výzvy, ktoré potrápia vašu hlavu.
Green Ninja
Stiahnuť z App Store zadarmo

Loop Drive

Ďalšia jednoduchá zábavka, ktorou môžete zabiť nudu je Loop Drive. Táto závodná arkáda má veľmi jednoduchý princíp – s autíčkom budete jazdiť po asfaltke v tvare kruhu a snažiť sa vyhýbať autám, ktoré vám križujú cestu. Inak vás čaká nepekná havária. To dokážete pridávaním rýchlosti a brzdením. Časom si za zarobené peniaze môžete kupovať nové autá a motorky. Tak čo, koľko kôl dokážete spraviť?
Loop Drive
Stiahnuť z App Store zadarmo

Slippy Slopes

Leto nám už začína, teplomer často ukazuje hodnoty nad 30 stupňov a na App Store sa objavila aplikácia, ktorá nás trochu schladí – Slippy Slopes v hlavnej úlohe s vysokohorským lyžiarom. Ako zjazdár sa budete závratnou rýchlosťou rútiť dole svahom. Zjazdovka je však plná rôznych nástrah a vy sa tak budete musieť vyhýbať stromom, lanovkám, ale aj pomalším lyžiarom. Hra sa ovláda len jedným dotykom a hýbaním prsta zo strany na stranu. Vzhľadom na tony prekážok to ale v žiadnom prípade nie je jednoduché.
Slippy Slopes
Stiahnuť z App Store zadarmo

Nubs Adventure

Nubs je nádherne spracovaná plošinovka. Vašou úlohou je objavovať svet a pomôcť hlavnej postavičke menom Nubs postavať dom, ktorý mu podpálili. Na jeho ceste ho budú sprevádzať priatelia ako drobný plamienok Ally a obrovský červ Brute. Aj tieto dve postavičky budete môcť ovládať. Autori si pre nás prichystali 4 rozličné svety, z ktorých každý ukrýva svoje tajomstvá. Môžete sa tešiť na sériu hádaniek a diamanty roztrúsené po celom svete.
Nubs Adventure
Stiahnuť z App Store zadarmo

Triple Jump

Veľa arkád a plošinoviek umožňuje hráčom, aby robili dvojskoky a prekonali aj vyššie prekážky. Je však málo hier, ktoré ponúkajú trojskok a Triple Jump je jednou z nich. Ako maličká gulička sa budete kotúľať po hranole a vašou úlohou je preskákať všetky prekážky v podobe nebezpečne vyzerajúcich kužeľov. Aby ste to dokázali, bude potrebné robiť spomenuté trojskoky. Na zabitie času rozhodne dobrá voľba.
Triple Jump
Stiahnuť z App Store zadarmo