5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (27.7. - 2.8.2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (27.7. - 2.8.2015)

Ako každý týždeň, aj dnes sme si pre vás pripravili výber tých najlepších hier na iOS zariadenia. Takže vezmite svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!


Angry Birds 2

Nahnevané vtáky sú opäť späť! Jedna z najobľúbenejších hier pre dotykové zariadenia, ktorá si získala milióny fanúšikov po celom svete, sa po šiestich rokoch dočkala plnohodnotného pokračovania. Za ten čas nám vývojári z Rovio Entertainment ponúkali viacero ďalších hier, kde vystupovali vtáky a zelené prasitka, no až teraz si môžeme zahrať plnohodnotnú „dvojku“. Krásna grafika a vydarené ovládanie je už samozrejmosťou, takže sa nemusíte báť, že by vás hra nedokázala baviť dlhé hodiny. Ak by ste si chceli o Angry Birds 2 prečítať viac, odporúčame pozrieť našu recenziu.

Angry Birds 2
Stiahnuť z App Store zadarmo

Domino Drop

Čo sa stane, keď spojíte legendárnu hru Tetris a dominové kocky? Odpoveďou je hra Domino Drop. Na obrazovke mobilu sa vám ukáže herné pole, ktoré na prvý pohľad vyzerá totožne s tým, ktoré poznáme z hry Tetris. Tu vám však z hora nepadajú rôznotvaré útvary, ale rovno dominové kocky. Vašou úlohou je ukladať ich tak, aby sa stretli rovnaké čísla. Ak sa vám to podarí, kocky zmiznú a vy môžete ďalej hrať. Domino Drop je skrátka zábavná hra, ktorá kombinuje dva odlišné typy hier a musíme povedať, že celkom úspešne.

Domino Drop
Stiahnuť z App Store za 1,99$

Jumping Cube

Malý škrečok si v pokoji pochutnával na jedle z chladničky, keď ho zbadala mačka. Nešťastnou náhodou naňho spadol pohár od džemu, v ktorom uviazol a zlomyseľná mačka ho hneď potom hodila do kanalizácie. Uznávame, príbeh novej hry Jumping Cube znie trochu absurdne. Ako škrečok uviaznutý v pohári musíte skákať hore kanalizáciou. Na ceste vás čaká množstvo prekážok, pričom ste neustále v časovej tiesni, keďže zdola sa na vás valí voda. So škrečkom skáčete ťukaním na obrazovku a jeho pohyb ovládate nakláňaním zariadenia. Ako ďaleko dokážete vyskákať?

Jumping Cube
Stiahnuť z App Store zadarmo

Race The Sun

Zaujímalo vás niekedy, čo by spravil pilot lietadla na solárny pohon v prípade, že by nestihol pristáť pred západom slnka? Autori hry Race The Sun vám to ukážu. Vy, ako pilot lietadla na solárny pohon, musíte rýchlo letieť naprieč svetom skôr, než zapadne slnko a zrútite sa k zemi. Ani neviete ako a rozpúta sa zbesilá jazda, pri ktorej je každá sekunda drahá a čo i len malé spomalenie môže znamenať katastrofu. Ako ďaleko dokážete s lietadlom zájsť, kým vám pred očami zapadne slnko a vy sa zrútite k zemi?

Race The Sun
Stiahnuť z App Store za 4,99$

Mind the Arrow

Na záver potešíme fanúšikov logických hier, ktorí si radi pretrénujú svoju hlavu. Princíp hry Mind the Arrow je veľmi jednoduchý – na displeji sa vám zobrazí šesť bielych bodiek, ktoré môžete ťuknutím premeniť na červené. Na malom obrázku vedľa sa vám zobrazí predloha, podľa ktorej musíte zostaviť farby. Za stanovený čas sa pokúste stihnúť spraviť čo najviac obrázkov podľa predlôh! Spočiatku to bude jednoduché, no časom vám dá hra skutočne zabrať.


Stiahnuť z App Store zadarmo