5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (18. - 24. 5. 2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (18. - 24. 5. 2015)

Tak, ako každý týždeň, aj dnes vám prinášame 5 najlepších hier, ktoré vyšli za posledný týždeň na iOS zariadenia. Takže zoberte svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!

Mr. Muscle
Prvá hra, ktorá vyšla za posledný týždeň a rozhodli sme sa ju predstaviť, je arkáda s názvom Mr. Muscle. Tá vznikla len kúsok za našimi hranicami v českom štúdiu Flow Studio. Touto hrou sa vývojári rozhodli pripomenúť zápasníka, ktorý reprezentoval vlasť za čias Rakúska-Uhorska a Československa. Reč je o Gustavovi Frištenskom, ktorý sa stal európskym šampiónom v grécko-rímskom zápasení. V hre sa vžijete do jeho kože a vašou úlohou bude udržať nad sebou čo najdlhšie veľkú a ťažkú činku. Po displeji vám bude behať kocka a vy ju budete musieť rozpoliť presne napoly, aby váš silák udržal balans.
Mr. Muscle
Stiahnuť z App Store zadarmo

Risky Rescue
V hre Risky Rescue zasadnete do kabínky záchrannej helikoptéry. Ako záchranár budete zbierať bezbranných ľudí, ktorí sa potrebujú dostať z hôr a rôznych vyvýšených plošín, kam sa nevedno ako dostali. Helikoptéra sa však neovláda jednoducho, a tak vám dá celkom zabrať, kým si na ňu zvyknete. Ani potom však nebude hra prechádzka ružovou záhradou a čaká vás vyše 50 levelov v 3 rôznych svetoch.
Risky Rescue
Stiahnuť z App Store zadarmo

Cartel Kings
Ak máte radi zločincov a milujete strieľačky plné akcie, kde počuť len zvuky výbuchov, zbraní a padania prázdnych nábojov, Cartel Kings bude hra priamo pre vás. Ako šéf zločineckej organizácie budete zarábať peniaze vykrádaním bánk, či ničením obrnených vozidiel. Postavíte sa proti polícii aj proti členom nepriateľských organizácií. Výbuchy, padlí nepriatelia, ťažké zbrane a peniaze – nič z toho tejto novinke nechýba. Keď vás prestane baviť boj s počítačom, budete sa môcť pripojiť ku kamarátom a hrať túto šialenú prestrelku s nimi. V hre tiež nájdeme niekoľko zaujímavých mini hier ako napríklad tlačenie vlastných peňazí.
Cartel Kings
Stiahnuť z App Store zadarmo

Bad Dinos
Bad Dinos je ďalšia novinka tohto týždňa, ktorú si dnes predstavíme. Ide o klasický koncept tower defense hry, ktorá je však poňatá originálnejšie. Vašou úlohou bude ochrániť svoju rodinu pred nájazdom mnohých dinosaurov. Aby sa dinosaury nedostali až k vám, budete musieť strategicky rozmiestniť rôzne obranné veže a pasce. Taktiež máte možnosť chytiť niektorého z agresívnych dinosaurov a previesť ho na svoju stranu. V strategických bitkách za vás v konečnom dôsledku nebudú bojovať len rôzne obranné vežičky, ale aj vlastní nepriatelia, ktorých ste chytili. Bad Dinos rozhodne odporúčame všetkým fanúšikom tower defense hier.

Stiahnuť z App Store za 2,99$

MagSorb.
Dnešnú päťku najlepších hier za posledný týždeň uzavrieme príjemnou oddychovkou MagSorb. Ako milá malá hviezda sa vydáte na dlhú cestu galaxiou. Zastaviť vás budú chcieť nepriateľské planéty a vy sa budete musieť dostať tak blízko, aby ste ich absorbovali svojou gravitáciou. Tak sa bude rozširovať vaše gravitačné pole a budete stále bližšie k svojmu cieľu – stať sa centrom slnečnej sústavy. Príjemná hudba a veselá grafika pridávajú hre body navyše a my ju môžeme len odporúčať.

Stiahnuť z App Store zadarmo