5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (17. - 23.8.2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (17. - 23.8.2015)

Ako každý týždeň, aj dnes sme si pre vás pripravili výber tých najlepších hier na iOS zariadenia. Takže vezmite svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!

Frozen Synapse Prime

Máte radi klasické ťahové stratégie? Potom by vám nemala uniknúť novinka menom Frozen Synapse Prime. Ide o hru, ktorá bola najskôr vydaná výhradne na konzolu PS Vita, neskôr jej autori priniesli port aj na počítače a dnes si ju môžeme zahrať na tabletoch a mobiloch. Do rúk sa vám dostane armáda futuristických vojakov, ktorí sa snažia viesť povstanie a zvrhnúť silnú korporáciu ovládajúcu mesto. Celá hra je zasadená do prostredia rôznych budov z budúcnosti a na svojej ceste budete zachraňovať rukojemníkov, chrániť civilistov, ničiť nepriateľov, ale tiež sa pokúsite infiltrovať medzi nepriateľských vojakov. Veľký boj môže začať!

Stiahnuť z App Store za 3,99£

Nifty Drifty

Milovníci driftu pozor! Na App Store sa objavila perfektná závodná hra, ktorej hlavným zmyslom je práve driftovanie. Sadnete za volant jedného zo štyroch rozdielnych áut a pomocou driftu sa pokúsite prejsť každý level. Fyziku zvládli autori na jednotku, takže sa autá správajú naozaj realisticky. Ovládanie je nastavené len jedným dotykom, čo znamená, že nepotrvá dlho, kým si naň zvyknete. Na výber máte tri krajiny – púšť, mesto a vidiek. Na každú si budete musieť zvyknúť a naučiť sa na nej závodiť. Držíme palce!

Stiahnuť z App Store za 2,49$

Glow Monsters

Hra Glow Monsters je zaujímavá novinka v Pac Man štýle, ktorá kombinuje viaceré druhy hier. Nájdeme v nej akciu, puzzle, ale aj prvky z klasickej arkádovej hry. Na hracom poli uvidíte malú zelenú príšerku, za ktorú hráte, a červené príšerky, ktoré vás chcú zjesť. Vy musíte prejsť po vopred vyznačených cestách a zbierať pri tom malé kocky. Dotykom viete meniť smer trasy vašej príšerky, ale tiež výzor celého levelu. Autori si pre vás pripravili viac než 100 rôznych úrovní na 6 planétach. Dokážete uniknúť červeným príšerám a pozbierať všetky kocky?

Stiahnuť z App Store zadarmo

Horizon Chase

S ďalšou novinkou menom Horizon Chase potešíme všetkých milovníkov retro hier a závodov. Autori sa inšpirovali hitom 80. a 90. rokov v počítačovom priemysle - klasickými starými závodnými hrami ako napríklad Out Run, Rush alebo Lotus Turbo Challenge. Musíme povedať, že sa vývojárom podarilo čosi úžasné! Aj napriek tomu, že sa inšpirovali starými hrami a celé prostredie je ladené do prerobenej 16 bitovej grafiky, hra nepôsobí vôbec staromódne a neopúšťa súčasné trendy. Aby ste sa v nej nenudili, čaká na vás 8 pohárov a 16 postupne odomykateľných áut, ktoré si neskôr môžete vylepšovať.

Stiahnuť z App Store za 2,99$

Sheeperzzz

Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí pred spaním rátajú ovečky preskakujúce plot. V arkáde Sheeperzzz sa vžijete do kože hnedého barana, ktorý preskakuje cez ploty a budí spiace ovce. Nemusíte sa však báť, že by ste pri tejto hre zaspali. Skákať cez ohrady a uhýbať sa spiacim ovciam dokáže dať naozaj zabrať a každý ďalší meter, ktorý ubehnete, sa stane novým úspechom. Koľko oviec dokážete zobudiť?

Stiahnuť z App Store zadarmo