5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (13. - 19.7.2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (13. - 19.7.2015)

Ako každý týždeň, aj dnes sme si pripravili výber tých najlepších hier na iOS zariadenia. Takže vezmite svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!


This War of Mine

Pred rokom predstavilo poľské vývojárske štúdio 11bit Studios zaujímavú strategickú hru na počítače, ktorá si získala mnoho fanúšikov pre jej krásne spracovanie. Teraz prichádza táto obľúbená hra aj na iOS. Tvorcovia zasadili príbeh do obdobia, kedy zúri v celej krajine vojna. Na rozdiel od väčšiny vojnových hier však nehráte za elitného vojaka, ale za obyčajných civilistov, ktorí v týchto ťažkých časoch bojujú o holý život. Spolu s hrdinami hry budete získavať potraviny a lieky, vyhýbať sa ostreľovačom, ale predovšetkým snažiť sa prežiť. Tiesnivá atmosféra a krásne grafické spracovanie robia z tejto hry jednu z najlepších, aké sme za posledný čas hrali.
This War of Mine
Stiahnuť z App Store za 19,99$

Forest Home

Z pochmúrnej This War of Mine teraz prejdeme na niečo veselšie. Logická hra menom Forest Home si zakladá na klasickom koncepte hier, v ktorých máte za úlohu spojiť na štvorcovej osi niekoľko objektov cestami tak, aby sa neprekrývali. Vo Forest Home sa ocitnete v lese plnom zvieratiek, ktoré sa však stratili a nevedia nájsť cestu k svojim domovom. Prstom musíte viesť lesné cesty po hracej ploche, aby sa všetky zvieratká dostali do brlohov. Zvládnete to bez použitia nápovedy?
Forest Home
Stiahnuť z App Store zadarmo

Warhammer 40 000: Deathwatch – Tyranid Invasion

Za posledný týždeň vyšla na iOS zariadenia aj zaujímavá ťahová strategická hra s dlhým menom Warhammer 40 000: Deathwatch – Tyranid Invasion. Hra sa odohráva v hlbokom vesmíre a zhostíte sa úlohy veliteľa malého elitného tímu po zuby ozbrojených obrnených vojakov, ktorí by sa dali lepšie charakterizovať ako stroje na zabíjanie. Spolu s nimi musíte bojovať proti hordám nepriateľských mimozemšťanov. Hra ponúka nádhernú 3D grafiku a detailné spracovanie úrovní. Vývojári sa so žánrom hry popasovali dobre a aj napriek tomu, že ide o ťahovú stratégiu, Deathwatch – Tyranid Invasion pôsobí akčne a zábavne.
Warhammer 40 000: Deathwatch – Tyranid Invasion
Stiahnuť z App Store za 4,99$

Trucksform

Ďalšou novinkou je off-road závodná hra, v ktorej sadnete za volant veľkého terénneho auta a musíte v čo najlepšom čase prejsť po trati, na ktorej vás čaká množstvo prekážok. Aby ste sa však cez všetky tieto prekážky dokázali dostať, nebude vám stačiť len obyčajné auto. Vaše off-road auto sa dokáže pretransformovať hneď na niekoľko neuveriteľných strojov. Stojí pred vami brána, cez ktorú sa nedá dostať? Pretransformujte sa na ťažké bojové vozidlo a cestu si prestrieľajte! Nedokážete sa s autom dostať ponad vysokú prekážku? Zmeňte sa na vrtuľník a prejdite ju vzduchom!
Trucksform
Stiahnuť z App Store zadarmo

Mr. Umbrella

Na záver tu máme, ako vždy, jednu arkádu. Tento týždeň je ňou Mr. Umbrella. Vžijete sa do kože malého čierneho panáčika s klobúkom, ktorý padá s dáždnikom v ruke. Práve vďaka tomuto dáždniku, môžete ovládať jeho pohyb. V momente, keď sa rozprestrie, pád sa jemne stlmí a vďaka tomu sa dokážete vyhýbať rôznym prekážkam. A že ich na vás čaká celá kopa!
Mr. Umbrella
Stiahnuť z App Store zadarmo