hry

5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (12. - 18.10.2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (12. - 18.10.2015)

Ako každý týždeň, aj dnes sme si pre vás pripravili výber tých najlepších hier na iOS zariadenia. Takže vezmite svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!


Mr. Square

Úloha logickej hry Mr. Square je veľmi jednoduchá – musíte zafarbiť všetky políčka na obrazovke. Spraviť tak môžete s malým usmievavým štvorčekom, ktorý za sebou necháva farbu. Podlaha je však príliš klzká, takže sa musí šmýkať až kým ho nezastaví prekážka. Ako už tušíte, táto úloha je síce ľahká na pochopenie, avšak nie na vykonanie. Jednotlivé levely dajú poriadne zabrať vašej hlave a kým nájdete správnu kombináciu, statočne si prevetráte mozgové bunky. Čaká na vás vyše 85 rôznych levelov rozdelených do šiestich kapitol. Pokiaľ by vám náhodou bolo málo, môžete si vytvoriť vlastné levely a dať ich zahrať svojim priateľom. Zábava môže začať!
Mr. Square
Stiahnuť z App Store zadarmo


Downwell

Downwell je zábavná hra so špecifickou grafikou. Hlavou postavou je malý chlapec, ktorý sa vydal preskúmavať hlbokú studňu a nájsť v nej skryté poklady. Jediná vec, ktorá mu pri tejto neľahkej úlohe môže pomôcť, sú jeho špeciálne topánky, ktoré dokážu strieľať. Spúšťajte sa stále nižšie a nižšie, za pomoci svojich topánok zničte všetky zlé bytosti, ktoré studňa skrýva a objavujte skryté jaskyne plné drahokamov! V obchode si potom môžete kúpiť nové predmety, ktoré vám na vašej ceste pomôžu. Ak nemáte strach z výšok a tmavých jaskýň, dobrodružstvo môže začať!
Downwell
Stiahnuť z App Store za 2,99$


Nonsense Fall

Mesto bolo napadnuté neznámymi nepriateľmi a všade vôkol je chaos! Z oblohy padajú na zem neznáme nebezpečné objekty. Vy sa ocitnete v koži obyčajného obyvateľa tohto mesta. Tento chlapík však nepatrí zrovna medzi ľudí s chladnou hlavou, pretože splašene pobehuje po celej obrazovke. Jediné, čo môžete ovládať je rýchlosť jeho pohybu. Stlačením obrazovky začne na malú chvíľu šprintovať a potom zas spomalí. Popri vyhýbaní sa predmetom zbierajte peniaze, odomykajte nové charaktery a najmä – prežite!
Nonsense Fall
Stiahnuť z App Store zadarmo


Syberia 2

Niektorí si možno pamätáte na podarenú adventúru Syberia. Jej prvý diel sa stal najlepšou adventúrou roku 2002 a na dotykové zariadenia vyšiel pred troma mesiacmi. Druhý diel vyšiel v roku 2004 a teraz si ho môžete plnohodnotne vychutnať aj na iPhonoch a iPadoch. Hlavná hrdinka, právnička Kate Walkerová, ktorá v prvom diely prevzala továreň na výrobu hračiek, sa vydáva na cestu za dávno zabudnutými Syberianskými mamutmi. Syberia 2 sa môže pýšiť vylepšenou grafikou a krajšími animáciami. Opäť sa môžete tešiť na strhujúci príbeh s perfektnými zápletkami. Fanúšikom adventúr rozhodne odporúčame!
Syberia 2
Stiahnuť z App Store za 4,99$


Minecraft Story Mode

Verím, že pre väčšinu z vás nebude meno Talltale Games žiadnou novinkou. Spolupracovali na viacerých príbehových adventúrach ako napríklad The Walking Dead, The Wolf Among Us alebo Game of Thrones. Teraz sa v spolupráci s vývojovým štúdiom Mojang rozhodli pustiť do kockového sveta obľúbenej hry Minecraft. Talltale plánuje opäť rozdeliť celý príbeh do niekoľkých epizód a tento týždeň vyšla prvá z nich. Minecraft Story Mode odporúčame všetkým fanúšikom aj nefanúšikom Minecraftu!
Minecraft Story Mode
Stiahnuť z App Store za 4,99$