5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (10. - 16.8.2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (10. - 16.8.2015)

Ako každý týždeň, aj dnes sme si pre vás pripravili výber tých najlepších hier na iOS zariadenia. Takže vezmite svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!


Doodle God: 8-bit Mania

Možno aj vy poznáte originálnu flashovú hru menom Doodle God, ktorá si našla medzi hráčmi množstvo priaznivcov. Vžili ste sa do úlohy boha, ktorý sa rozhodol stvoriť nový svet. Spočiatku máte k dispozícií len niekoľko základných elementov, z ktorých postupne vytvárate nové látky a hmoty. Tie časom rôznymi kombináciami dokážete premeniť na malé organizmy, až sa časom dopracujete k ozajstným živočíchom. Táto hra sa tento týždeň dostala aj na App Store a to vo vynovenej 8-bitovej retro grafike. Tak čo, dokázali by ste zastúpiť úlohu boha?
Doodle God: 8-bit Mania
Stiahnuť z App Store za 0,99$

The Path to Luma

Teraz potešíme všetkých fanúšikov adventúr. The Path to Luma je totižto originálna avdentúra, ktorú autori vypustili tento týždeň na App Store. Zahráte si za Sama, robota, ktorý bol vyslaný zachrániť opustené planéty po celej galaxii. Postupne budete preskúmavať nádherné planétky. Prejdete sa po zamrznutých chodníkoch, ale objavíte aj nehostinnú horúcu planétu. Ovládanie hry je vyriešené naozaj zaujímavo. Okrem ovládania hrdinu posúvate aj planétu, čo má vplyv na celú hru. Objavovanie môže začať!
The Path to Luma
Stiahnuť z App Store zadarmo

RollerCoaster Tycoon 3

Kto by nepoznal klasickú hernú sériu menom RollerCoaster Tycoon? Hru, v ktorej si môžete postaviť vlastný zábavný park? Autori tejto známej hry sa rozhodli priniesť tretiu časť aj na dotykové zariadenia, čo bol určite skvelý nápad. RollerCoaster Tycoon 3 ponúkne prepracovanú 3D grafiku a hrateľnosť prispôsobenú pre mobily a tablety. Zahrať si môžete 18 scenárov z pôvodnej počítačovej hry a park si môžete vystavať z piatich rôznych motívov. Takže vypustite uzdu fantázie a ide sa stavať zábavný park!
RollerCoaster Tycoon 3
Stiahnuť z App Store za 4,99$

Ready Cola!

Mysleli ste si, že výroba Coly a podobných nápojov je jednoduchý proces? Tak to ste sa poriadne mýlili. Hra Ready Cola! vám ukáže, aké náročné je len nastreľovanie slamiek do pohárov a fľašiek tohto obľúbeného nápoja. Po jednej strane obrazovky vám budú rýchlo chodiť fľašky alebo poháre a na druhej strane je pripravená slamka. Aby ste ju trafili do správneho miesta, chce to perfektné načasovanie a správny odhad. Verte mi, trafiť len pár krát za sebou správne vám dá zabrať.
Ready Cola!
Stiahnuť z App Store zadarmo

Avoid
Na záver tu máme hru, ktorá možno nie je tak dobre spracovaná, avšak mňa osobne naozaj zaujala. V hre Avoid máte za úlohu udržať chlapca v bielom tričku čo najdlhšie na žive. To samozrejme nie je tak jednoduché, keďže ste uzavretý v jednej miestnosti spolu so štyrmi ozubenými kolesami, ktoré okolo vás nebezpečne krúžia. Ani ovládanie hlavného hrdinu nie je tak jednoduché, takže vám hra dá naozaj zabrať. Vzhľadom na množstvo krvi, odrezané hlavy, nohy a iné končatiny neodporúčame hru slabším povahám.
Avoid
Stiahnuť z App Store zadarmo