iOS

5 najlepších iOS hier za posledný týždeň (11. - 17. 5. 2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier za posledný týždeň (11. - 17. 5. 2015)

Tak, ako každý týždeň, aj dnes vám prinášame 5 najlepších hier, ktoré vyšli za posledný týždeň na iOS zariadenia. Takže zoberte svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!

Drive Ahead
Prvá tohto týždňová novinka je vynikajúca hra Drive Ahead, ktorá vás prenesie do sveta automobilových derby. Ako pretekár na svojom voze bude vašou úlohou trafiť súperovu hlavu, ktorá provokačne vykukuje z auta, alebo ho vytlačiť z hracej plochy. K dispozícii máte niekoľko rôznych áut, ako napríklad smetiarske auto, buldozér, či parný valec. Nechýbajú ani rôznorodé trate. Hra je naozaj zábavná a len tak sa od nej neodtrhnete. Najväčšia zábava však začína v momente, keď si zvolíte mód pre dvoch hráčov a na jednej obrazovke budete hrať so svojim kamarátom.
Drive Ahead
Stiahnuť z App Store zdarma

With the Wind
With the Wind je zábavná logická hra s príjemnou grafikou. Vžijete sa do postavy sympatického dievčaťa, ktoré je dcérou vládcu vetra a má schopnosť ovládať svojimi pohybmi vietor. V prekrásnych 3D prostrediach bude vašou úlohou dostať sa ku mešcu s peniazmi. Ten je však obklopený dierami, ktoré musíte vyplniť kockami, aby ste sa k cieľu svojej cesty dostali. To samozrejme nie je tak jednoduché a vaše logické myslenie dostane naozaj zabrať. Autori sľubujú cez 90 rôznych úrovní, na ktoré sa môžete tešiť. V hre nájdeme aj prepracovaný editor levelov, takže si môžete vytvoriť vlastné, alebo hrať levely od hráčov z celého sveta.

Stiahnuť z App Store za 1,99$

Multicross
Pri logických hrách ešte zostaneme. Multicross je zaujímavý titul, ktorý pripomína známu hru Tetris. S tým rozdielom, že vám kocky nepadajú z neba, ale ľubovoľne ich umiestňujete do hracej plochy. Tak ako v Tetrise, keď je zaplnená celá plocha po šírke alebo po výške, kocky zmiznú a vy môžete ďalej ukladať. Ide rozhodne o zaujímavú hru, ktorú odporúčame nie len fanúšikom Tetrisu, ale všetkým, ktorí majú radi logické hry.

Stiahnuť z App Store zdarma

Kano
Na App Store sa tento týždeň objavila aj zaujímavá arkáda s názvom Kano. Ocitnete sa na vrchu sopky plnej lávy a vašou úlohou je zastaviť ju tak trochu zvláštnym spôsobom. Na štyroch 3D poliach rôznej farby vám bude skákať vždy jedna postavička a vy musíte polia otočiť tak, aby zakaždým skočila na farbu, akej sama je. Možno to takto neznie až tak zábavne, ale môžeme vám zaručiť, že sa pri hre Kano nudiť nebudete. Škoda len, že po 3 chybách sa vám minú životy a vy musíte čakať tri hodiny, kým sa vám obnovia, poprípade si kúpiť premium verziu hry.
Kano
Stiahnuť z App Store zdarma

Knights of Pen & Paper 2
Dnešnú päťku hier uzavrieme titulom, ktorým potešíme najmä fanúšikov stolových RPG hier na hrdinov v štýle Dračí doupě alebo Dungeons & Dragons. Ponoríte sa do role tínedžera, ktorý si so svojimi kamarátmi rozhodol zahrať klasickú nepočítačovú fantasy hru. Na výber máte z viacerých povolaní a rás, ktoré ovplyvňujú vašu hru. Následne sa už vrhnete do rozsiahleho fantasy sveta, v ktorom zažijete mnoho bojov a dobrodružstiev. Autori kládli dôraz najmä na súboje a typický zmysel pre humor. Oproti svojmu predchádzajúcemu dielu prešiel Knights of Pen & Paper radou zmien v podobe krajšej grafiky a lepšieho bojového systému, no jadro hry zostáva nezmenené. Hru odporúčame nie len fanúšikom predchádzajúceho dielu, ale každému, kto má rád fantasy RPG.
Knights of Pen and Paper 2
Stiahnuť z App Store za 4,99$

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read