Foťte ako profesionál - 4 najlepšie aplikácie na fotenie do iPhonu

· 3 min read
Foťte ako profesionál - 4 najlepšie aplikácie na fotenie do iPhonu

iPhony patria medzi veľmi obľúbené zariadenia na fotografovanie. Ide dokonca o najpoužívanejšie fotoaparáty na svete a nie je sa čo diviť. Najnovšie modely poskytujú vysokú kvalitu fotiek a natáčaného videa. Vstavaná aplikácia na fotografovanie je jednoduchá a ponúka všetky základné funkcie. Nie každému však vyhovuje a existujú aj fotografi, ktorí by potrebovali navyše pokročilé nastavovania fotiek a to už aplikácia neponúka. Dnes si predstavíme päť rôznych aplikácií pre iOS, určených na fotografovanie pre každého, kto by chcel niečo iné ako appku, ktorú obsahuje jeho zariadenie v základnej výbave.

Camera+

Aplikácia Camera+ je momentálne najpopulárnejšia aplikácia, ktorá okrem fotografovania ponúka aj úpravu už nafotených fotografií. Používatelia si ju obľúbili najmä pre príjemné užívateľské prostredie, množstvo šikovných funkcií ako napríklad manuálne nastavovanie expozície, vyváženie bielej, ostrenie, ISO a mnoho ďalších. Navyše ponúka veľa rôznych filtrov, ktorými môžete svoje fotky vylepšovať. Obsahuje aj funkciu, kedy dokážete na fotografiu pridať viacero filtrov pomocou vrstiev. Camera+ je navyše kompatibilná s inteligentnými hodinkami Apple Watch.
Camera+
Stiahnuť z App Store za 2,99$

VSCO Cam

V prípade, že nie ste ochotný vrážať do aplikácie peniaze, asi najlepšia voľba bude VSCO Cam. Ide o appku s príjemným užívateľským prostredím, s radou nastavení a filtrov. U používateľov sa stala obľúbená najmä vďaka tomu, že si ju na App Store môže stiahnuť zadarmo každý. Základná verzia obsahuje dostatočne veľa prednastavených filtrov, no pokiaľ by vám nestačili, môžete si stiahnuť nové. Tie sú však väčšinou spoplatnené. Za svoje paniaze však dostanete nádherné a jemné filtre, ktoré nepôsobia príliš umelo a plnia funkciu.
VSCO Cam
Stiahnuť zadarmo z App Store

Manual

Ďalšou skvelou appku na fotenie je Manual. Už z názvu vyplýva, že sa pri nej autori zameriavali na množstvo funkcií, aby dokázali fotografovi v iPhone čo najviac priblížiť manuálny režim na klasických fotoaparátoch. Rovnako, ako Camera+ teda psokytuje množstvo kvalitných funkcií. Aj napriek tomu je jej prostredie veľmi jednoduché a intuitívne, takže sa nemusíte báť, že sa v ňom stratíte. Odporúčame najmä ľuďom, ktorí na foťákoch často nastavujú režim Manual.
Manual
Stiahnuť z App Store za 1,99$

ProCamera 8

Na záver tu máme ďalšiu kvalitnú appku a to ProCamera 8. Po nainštalovaní tejto aplikácie dostanete radu pokročilých funkcií a editačných nástrojov. V čom však ProCamera8 skutočne vyniká, je HDR a fotografovanie nočných scén. Jej funkcia vividHDR dokáže skutočne užasné veci s fotením v HDR, zatiaľ čo funkcia Nočný mód vám zaručí skvelé fotografie nočných záberov. Pokiaľ plánujete pravidelne fotiť v noci, poprípade radi používate HDR režim, ProCamera 8 by vo vašom iPhone nemala chýbať.
ProCamera 8
Stiahnuť z App Store za 4,99$