5 dôvodov, prečo môže iPad so systémom iOS 11 nahradiť váš počítač

5 dôvodov, prečo môže iPad so systémom iOS 11 nahradiť váš počítač

V poslednej dobe sa veľa diskutovalo, či môže iPad skutočne nahradiť počítač. V mnohých ohľadoch je odpoveď nie, no otázkou je, či je táto možnosť dostatočná náhrada aspoň pre nejakých ľudí.
Dnes vám prinášame 5 funkcií iOS 11, ktoré hovoria jasné áno:

5. Celosystémová funkcia Drag and drop
idropnews.com

Apple už od iOS 8 podporoval zdieľanie údajov a dát medzi aplikáciami, no nikdy to nepredstavovalo funkciu, akú všetci chceli. V systéme iOS 11 sme sa od Applu konečne dočkali funkcie, ktorá umožnuje používateľom fyzicky zdvihnúť takmer akýkoľvek údaj a presunúť ho do akejkoľvek inej aplikácie v zariadení.

4. Aplikácia Files (súbory)

idropnews.com

Jedným z veľkých prekvapení na WWDC bolo predstavenie aplikácie Súbory. Pre lepšiu prácu s iPadom (a iPhonom) ľudia prosili o spôsob spravovania svojich súborov. Bez ohľadu na to, či ide o dokumenty, tabuľky, prezentácie alebo obrázky, ľudia chceli kompletný prístup k svojim súborom ako je tomu v systémoch ako Windows alebo MacOS. V systéme iOS 11 bude má aplikácia taktiež podporu iCloudu Drive, rovnako s aplikáciami tretích strán (ako Dropbox, Box alebo OneDrive) a lokálneho ukladania súborov.

3. Zjednotený a vylepšený Prepínač Aplikácii/Kontrolné Centrum

idropnews.com

Novinkou pre iOS 11 je kombinovaný Prepínač Aplikácii a Kontrolné Centrum pre iPad. iOS 11 umiestňuje obidve aplikácie na jedno miesto. To tak poskytuje väčšiu flexibilitu pri prepínaní medzi aplikáciami a nastaveniami aj bez pripojenej klávesnice.

2. Zlepšený Multitasking

idropnews.com

iPad sa s príchodom iOS 9 konečne pomaly začal transformovať na životaschopný počítač - pridaním Multitaskingu. Prístup z jednej aplikácie do druhej bol konečne jednoduchší. V iOS 11 stačí pre spustenie novej aplikácie vysunúť dock, vybrať aplikáciu a presunúť ju na stranu obrazovky, ktorá vám vyhovuje. Vďaka tomu je odteraz práca vo viacerých aplikáciách podstatne výhodnejšia.

1.Väčší Dock

idropnews.com

Obmedzenie pre umiestenie maximálne šiestich aplikácií v Docku iPadu asi nikdy nedávalo zmysel. V iOS 11 sa však toto číslo viac ako zdvojnásobilo. Dock odteraz môže obsahovať 13 aplikácií a priečinkov. K tomuto číslu ešte môžme prirátať ďalšie 3 miesta pre aplikácie, ktoré boli nedávno spustené.

Zdroj titulnej foto: rackcdn.com
Zdroj: idropnews.com