5+1 dôvodov, prečo budete nenávidieť najlepší smartfón od Samsungu

· 3 min read
5+1 dôvodov, prečo budete nenávidieť najlepší smartfón od Samsungu

Na svete je veľa zástancov, ale aj odporcov operačného systému Android. Smartfóny s daným operačným systémom vyrába nespočetné množstvo značiek, ale k popredným výrobcom patrí nepochybne spoločnosť Samsung.

Smartfóny dnešnej doby majú veľa pre aj proti. Každému totiž "sadne do ruky" niečo iné. Preto sa dizajnéri zameriavajú aj na názor užívateľov, avšak nedá sa vyhovieť všetkým. K vlajkovým lodiam bez komentára patria aj najnovšie galaxie od Samsung - S7 a S7 Edge.

Zdroj: cdn2.pcadvisor.co.uk

Každý chytrý telefón má nejaké nedostatky, tomu sa nedá predísť. Určite niektorí z vás rozmýšľajú, prečo si jeden z týchto smartfónov kúpiť, iní zase vyhľadávajú dôvody, prečo nie.

Prejdime rovno k piatim dôvodom, prečo by ste mohli nové smartfóny znenávidieť.

1. Cena

Ako prvý dôvod by som spomenul cenu. Oproti minulému roku sa síce cena novej vlajkovej lode nemení, ale oba smartfóny sú jednoducho drahé hračky.
Samsung Galaxy S7 bude stáť v základnej 32 GB verzii 732 €, zatiaľ čo Edge viac, a to 836 €.
Ak budú ľudia hľadieť na cenu, tieto smartfóny budú mať celkom ťažkú pozíciu v konkurenčnom poli.

2. MicroUSB

Očakávaná vlajková loď by sa mohla pýšiť novým USB-C konektorom, ktorý je budúcnosťou mobilných zariadení. Avšak dizajnéri Samsungu sa rozhodli ponechať starší typ konektora. Prečo? Hlavný dôvod je kompatibilita s okuliarmi pre virtuálnu realitu - Gear VR. Nové príslušenstvo by sa teda mohlo dočkať rozšírenia a Samsung nechcel najskôr užívateľov miasť inými možnosťami pripojenia.

USB-C - Zdroj: androidcentral.com

3. Nefunkčnosť rozšírenia pamäte pomocou MicroSD

Spoločnosť do nových modelov opäť pridala slot pre pamäťové karty typu MicroSD, čo by riešilo problém so vstavanou kapacitou pamäte. Avšak Samsung túto funkciu rozšírenia odobral, čím pravdepodobne odradil niektorých potencionálnych záujemcov. Dôvody, prečo to urobil, sa nehľadajú ťažko, ale pravdepodobne ide o cestu, ktorou chce Samsung nanútiť drahšie modely s vyššou kapacitou pamäte.

4. Pevná batéria

Nevýmenná batéria určite prekvapila užívateľov predošlých modelov Samsungu. Myslím, že týmto sa ľudia nebudú trápiť, pretože veľkosť batérie na Samsung Galaxy S7 Edge je 3 600 mAh, čo je celkom slušná kapacita.

5. Dual SIM?

Informácia je to trošku divoká, ale Samsung plánuje zakomponovať hybridný slot pre MicroSD, do ktorého by sa mala zmestiť nanoSIM, čo by znamenalo, že by sa S7 stal plnohodnotným DualSIM smartfónom, avšak bez rozšíriteľnej pamäte. Podľa dostupných zdrojov sa tento variant bude predávať len na niektorých trhoch a Slovensko medzi ne nepatrí.

Zdroj: i1.wp.com

Samsung Galaxy S7 je vymyslený tak, aby ste sa pripútali do sveta Samsungu. Nástupom virtuálnej reality vám bude Samsung ponúkať ďalšie a ďalšie príslušenstvo. Prvou povinnou výbavou budú okuliare Gear VR (virtuálna realita), ktoré stoja necelých 129 €.

Možno ste zachytili, že nedávno spoločnosť predstavila kameru Gear 360 pre natáčanie 360-stupňových videí. Skvelá, možno i využiteľná vec, avšak podľa zdrojov sa cena tejto kamery len tak-tak vojde pod 369 €.

Názor o celej veci si spravte sami. Ja si však myslím, že týchto pár dôvodov môže pokojne odradiť potencionálnych záujemcov o kúpu.

Zdroj titulnej foto: mojandroid.sk
Zdroj: style.hnonline.sk