5 bežných technológií, ktoré do roku 2025 úplne zaniknú

· 2 min read
5 bežných technológií, ktoré do roku 2025 úplne zaniknú

Ak existuje jedna vec, ktorá je konštantná vo svete techniky, je to zmena. A to takmer bez výnimky. Nevyhnutne sa vzťahuje na výrobky, ktoré sa nám raz zdali takmer úplne bežné v každej domácnosti.

V tomto článku vám prinášame 5 momentálne úplne bežných, a užitočných technológií ktoré sa do roku 2025 takmer úplne vytratia z bežného života:

1. Herné konzoly

Je ťažké predstaviť si herný svet bez hracích konzol ako napríklad PlayStation 4,Xbox One poprípade Wii. Spoločnosti ako napríklad NVIDIA ale prichádzajú s novým riešením. Ide o akési "cloud" konsoly, ktoré hráčom umožňujú hrať tie najlepšie hry so 60 snímkami za sekundu a to pri rozlíšení rozlíšením 1080p. Príkladom je herná služba GeForce One.

digitaltrends.com

2. Káblové nabíjačky

Trend bezdrôtového nabíjania sa stále rozširuje, a tak môžme očakávať že klasické káblové nabíjačky pomaly vymiznú. Zatiaľ túto technológiu používa hlavne spoločnosť Samsung. Ide o položenie telefónu na akúsi "podložku". Nabíjanie je síce bezdrôtové, no zariadenie sa nemôže vzdialiť od podložky. V tomto roku sa očakáva hlavne od spoločnosti Apple, že príde s revolučným nabíjaním na niekoľko metrov.

anaksantai.com

3. Fyzické dátové úložiská

Už v dnešnej dobe sa pomaly vytrácajú CD a DVD, podobne ako sa vytratili diskety. Dá sa očakávať že aj USB úložiská časom nahradia internetové úložiská. Budete si ich môcť kedykoľvek používať po pripojení na sieť WiFi alebo LTE sieť.

4. LCD televízory

LCD televízory sú momentálne úplne bežné v každej domácnosti, používame ich už takmer 10 rokov, no onedlho ich takmer úplne nahradia OLED televízory. Tieto televízory sú oveľa viac energeticky úspornejšie, a majú vyššiu kvalitu obrazu ako LCD. Svetlo ku vám neprichádza z podsvietenia, ale tvorí sa priamo v zobrazovacích bodoch. Čím väčšiu uhlopriečku máte, tým viac elektriny ušetríte.

fool.com

5. Bežné Vysávače

Už v dnešnej dobe tvoria robotické vysávače takmer 15-20 percent predaja zo všetkých vysávačov. Hoci už od uvedenia na trh prešlo dobrých 10-15 rokov, roboty nie sú stále úplne presné, no predsa len spravia prácu za vás.

iRobot.sk

Zdroj titulnej foto: deepidoo.com
Zdroj: fool.com

Related Articles