3 prijatelné alternatívy iCloudu

· 2 min read
3 prijatelné alternatívy iCloudu

Veľa z vás, užívateľov zariadení od spoločnosti Apple, by ste si nevedeli predstaviť život bez iCloudu.


Bohužiaľ tu sú aj taký ľudia, ktorí s iCloudom spokojní niesu alebo chcú zmenu. Podľa takýchto ľudi je napríklad úložisko priveľmi obmedzené, obávajú sa či sú ich informácie dostatočne bezpečne uložené, majú problémy s kompatibilitou alebo nemajú radi pomalé rýchlosti spájané so zálohovaním a obnovovaním ich iOS zariadení.

Vybrali sme 3 pomerne schopné alternatívy:

1. DROPBOX

Táto cloudová služba má vysoko intuitívne ovládanie a je kompatibilná rovnako ako s počítačom tak i iOS zariadeniami, čo ti umožní zálohovať si svoje zariadenie a rovnako aj mať svoje súbory dostupné.

Na začiatok ti sú poskytnuté 2 GB úložného priestoru. Priestor je možné rozšíriť pozývaním priateľov atď.
Rozšírenie úložného priestoru je možné zákúpiť a to nasledovne: 100GB za $99 USD, 200GB → $199, 500GB → $499, ceny sú uvedené za rok.
Zdroj: Thinkapple.sk

2. GOOGLE DRIVE

Google drive je jedna z cenovo najdostupnejších a zároveň najfunkčnejších alternatív iCloudu. Google Drive appka sa dá jednoducho stiahnuť na App Store. Umožní ti zálohovať fotky videá a ostatné typy súborov, ktoré využívaš.
Cloud služba ti umožní otvárať dokumenty sady Microsoft Office a podporuje Google Docs.
Ceny niesu nadsadené a sú práveže veľmi primerané k množstvu funkcií poskytnutých.
Zadarmo máš 15 GB úložného priestoru, za $1.99 / mesiac si môžeš zakúpiť úložisko do 100GB. Užívateľom platiacim $9.99 za mesiac je poskytnutý priestor veľkosti 1TB ďalej za $99.9910TB. Dostupné sú aj ponuky za $199.99 alebo $299.99, za ktoré je 20TB a 30TB úložiska.
Zdroj: Thinkapple.sk

3. ONE DRIVE

Táto alternatíva patriaca pod spoločnosť Microsoft sa zmenila na nepoznanie od začiatku konkurenčného boja s vyššie spomínaným Google Drive. Rovnako ako Google Drive má OneDrive svoju aplikáciu dostupnú na App Store, rovnaké je aj úložisko začínajúce na 15GB ale líšia sa v cene za mesiac, v ktorej vyhráva OneDrive.
Prvá cenová voľba je rovnaká ako u Google Drive a to je **$1.99 **za 100GB. Ďalej ceny pokračujú už rozdielne 200GB len za $3.99, a nakoniec $6.99 za 1 TB.
Zdroj: Thinkapple.sk
Každé Cloudové úložisko sa zameriava na inú vec. Podľa môjho názoru mať popri iCloude nejaké iné cloudové úložisko nie je nikdy na zmar. Myslím, že netreba 100 TB úložného priestoru na to, aby si si uložil všetky svoje súbory. Pri výbere cloudu treba zvážiť pre a proti a na základe toho sa rozhodnúť, pretože každý máme iné požiadavky.


Zdroj titulej foto: [Thinkapple.sk](https://www.thinkapple.sk) Zdroj: [applegazette.com](http://www.applegazette.com/apps/5-icloud-alternatives-for-backing-up-ios-device/)