4$ klon iPhonu?

· 1 min read
4$ klon iPhonu?

Stalo sa už aj tebe, že si rýchlo potreboval nejaký mobil, keď tvoj prestal slúžiť? Práve preto prinášame informácie o novom smartfóne s názvom Freedom 251 od Ringing Bells z Indie. Možno na prvý dojem vyzerá ako nepodarený klon iPhonu, ale získal si titul najlacnejšieho mobilu v Indii, ktorý sa tam dá kúpiť iba za 251 indických rupií, čo je asi 3,30 €.

Zdroj: financialprospect.com

Indická spoločnosť Ringing Bells sa preslávila najmä smartfónom so 4G sieťou, ktorý je možné kúpiť za 2 999 rupií, teda cca 40 €, čo je v porovnaní s najnovším Freedom 251 naozaj vysoká cena.

Nový Freedom 251 nám toho vzhľadom na cenu zariadenia ponúka naozaj veľa. Má 4" displej s rozlíšením 960 x 560, 4-jadrový procesor (1.3 GHz), 1 GB RAM, 8 GB vnútornú pamäť, ktorú je možno rozšíriť pomocou microSD karty až na 32 GB. Tiež mu nechýba fotoaparát - zadný 3,2 Mpx a predný 0,3 Mpx. Má operačný systém Android 5.1 Lollipop, do ktorého Ringing Bells okopíroval niektoré dizajnové prvky z operačného systému iOS. Tiež sú v ňom predinštalované aplikácie ako Facebook, Youtube alebo WhatsApp.

Zdroj: promorecharge.com


zdroj titulnej foto: cultofandroid.com
zdroj: cultofandroid.com