3D Touch bude fungovať aj cez ochranné fólie

· 1 min read
3D Touch bude fungovať aj cez ochranné fólie

Ako už všetci vieme, iPhone 6S a iPhone 6S Plus nám ponúka novú technológiu s názvom 3D Touch, ktorá umožňuje ovládať zariadenia pomocou nových gest reagujúcich na tlak. Technológia 3D Touch pracuje na princípe merania mikroskopických vzdialeností medzi podsvietením displeja a sklom displeja. V kombinácií s dotykovým senzorom a akcelorometrom reaguje na rôzny tlak prsta.

A keďže náš iPhone milujeme a nechceme aby sa oškrel, nie to ešte rozbil, množstvo z nás na neho používa rôzne kryty a ochranné fólie. Práve tu vznikla u mnohých užívateľov zaujímavá špekulácia ohľadom fungovania technológie 3D touch cez ochrannú fóliu.

alt

Všetkých “ochranárov” však Phil Schiller prostredníctvom mailu upokojil a potvrdil, že 3D Touch bude fungovať aj cez ochranné fólie, avšak tie musia byť v súlade s projekčnými pokynmi Applu. To znamená, fólie musia byť elektricky vodivé, nesmú presiahnuť hrúbku 0,3mm a nesmú obsahovať vzduchové bubliny medzi obrazovkou a fóliou. (Tá vzduchová bublina je aspoň pre mňa určite najväčší problém, pretože štiepenie jadra je v porovnaní s nasadzovaním fólie na iPhone maličkosť).

V súčasnosti existuje už niekoľko Applom oficiálne schválených fólií, ktoré sú dostupné online cez Apple Store alebo priamo v Apple predajniach. Ide o výrobky od spoločností ako sú napríklad Tech21, Belkin, 3M. Keďže veľkosť nových iPhonov sa od iPhonu 6 a iPhonu 6 PLUS nemení, je pravdepodobné, že fólie z tejto “neeskovej verzie” budú pasovať aj na “eskovú”. Na oficiálne stanovisko si však treba ešte počkať.

A ako si na tom ty ? Vyzerá tvoj iPhone ako rytier, alebo si ideš bez krytov a ostatných ochranných prvkov ?

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read